Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunTirebolu Gezilecek Yerler

Tirebolu Gezilecek Yerler

-

Tirebolu Gezilecek Yerler ilçesin Giresun şehrin de yer almak da olan bir ilçedir. Tirebolu ilçesi Giresun şehrinin doğusun da yer almakta olan bir ilçedir. Ayrıca Karadeniz kıyısında da bulunmaktadır. İlçenin sınırların da ise Doğankent, Espiye, Görele ve güce ilçeleri yer almaktadır. İlçenin merkezi Giresun şehrinin merkezine 45 km uzaklık da yer almaktadır. İlçe doğal güzelliklere sahip bir yerdir. Ayrıca tarihi güzellikleri ve önemli tarihi de bulunmaktadır. Tirebolu ilçesinin tarihi milattan önce 7. yüzyıla kadar dayanmaktadır. İlçe de tarıma da önem verilmektedir. Önem verilmek de olan tarım ürünü ise fındıktır. Eski zamanlar da ise Tirebolu ilçesin de çay üretimi çok fazla yapılmaktaydı.

Tirebolu’ya Ulaşım

Tirebolu doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzelliklere de sahip olan bir ilçedir. Bu ilçeyi birçok kişi ziyaret etmek de ve etmek istemektedirler. İlçeyi ziyaret etmek isteyen kişiler ise Tirebolu’ya ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Tirebolu’ya ulaşım için iki çeşit imkân bulunmaktadır. Bu imkânlar, kara yolu ve hava yoludur. Kişiler daha rahat bir yolculuk yapabilmek için hava yolunu tercih ederek Tirebolu’ya ulaşım sağlamaktadırlar. Aynı zaman da ilçe içerisin de çeşitli yerlere ulaşım sağlayan dolmuşlar da bulunmaktadır.

Tirebolu Konaklama

Giresun şehrinin bir ilçesi olan Tirebolu, doğal ve tarihi güzelliklere sahip bir ilçedir. Bu ilçeyi birçok turist ziyaret etmektedir. Turistler ilçe de genel olarak Tirebolu konaklama imkanlarını merak etmektedirler. İlçe de konaklama imkanları, oteller ve pansiyonlardır. İlçeyi gezip görmeye gelen kişiler daha konforlu olmasından dolayı oteller de kalmayı tercih etmektedirler.

Tirebolu Gezilecek Yerler

Tirebolu ilçesi tarihi ve doğal güzelliklere sahip bir ilçe olarak bilinmektedir. Bu yüzden birçok kişi bu ilçeyi ziyaret etmek istemektedir. Tirebolu ilçesin de gezilecek yerler bulunmaktadır. Tirebolu gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Bedrama Kalesi

Bedrama kalesi, Tirebolu ilçesinin merkezine 8 km uzaklık da yer almak da olan bir ilçedir. Bedrama kalesi yüksek bir tepe de bulunmaktadır.

Tirebolu Plajları

Doğal güzelliği bulunan Tirebolu ilçesin de birçok güzel plaj yer almaktadır.

Tirebolu Konum için tıklayınız.
Tirebolu Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol