Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeGiresun Gezi Rehberi

Giresun Gezi Rehberi

-

Giresun Gezi Rehberi; Karadeniz bölgesinin en sevilen illerinden bir tanesi olarak yerini alıyor. Adeta her kesimden insanların kendilerine uygun bir parça bulabilecekleri ilde birçok tarihi yapının yanı sıra doğal güzellikler ön plana çıkıyor. Hem ulaşım konusunda hem de konaklama gibi alanlarda birçok alternatifleri sunar. Bu sayede herkesin hayatında bir kere de olsa kesinlik ile gelerek gezip görmesi gereken illerden bir tanesi olarak dikkatleri çekiyor.

Giresun Konaklama

Giresun konaklama konusunda herkesin gerçekten de rahat edebileceği bir il olarak biliniyor. Doğal güzellikler açısından şah eder denecek kadar özel bir adres olmasından ötürü insanların rahatlık ile kamp kurabilecekleri adresleri sunuyor. Karavan ya da çadırları ile kamp kurmak isteye kişiler hem doğa ile iç içe olabilecek hem de masrafsız bir şekilde konaklama farkını hissedebilecekler. Fakat daha çok rahat olmak isteyen insanlar bu anlarda kendileri için uygun olan pansiyon, öğretmen evi, misafir evi, otel ya da günlük kiralık daire alternatiflerinden bir tanesini tercih edebilir. Bu sayede en ufak sorun olmadan herkes dilediği gibi kalma fırsatlarını elde edebilir.

Bu noktada kişilerin kendi bütçelerine göre ya da kendi isteklerine uygun bir adres tercih etmeleri yeterli olacaktır. Bu yüzden de birçok alternatif ile ön plana çıkmaktadır.

Giresun Ulaşım

Giresun ulaşım konusunda bu kadar eşsiz bir il içerisinde herkes yer alabilsin diye birçok alternatifi sunuyor. Fakat her bir alanı en iyi şekilde görmek isteyen kişiler kendi özel araçları ile gelirlerse daha rahat edebilecekler. Bu sayede her bir alanı en iyi şekilde görmüş olacaklardır. Fakat özel araçları olmayan ya da ek bütçeleri olmadığı için araç kiralamayan kişiler en yakın hava alanlarına uçaklar ile gelebilirler. Buradan yapacakları aktarma ile çok rahat bir ulaşım sağlayabilirler.

Bunların yanı sıra bir yandan kişiler daha az masraflı olsun isterlerse de ek olarak otobüs ile ulaşım sağlayabilirler. Şehir içerisinde daha rahat gezebilmek için bisiklet, dolmuş ya da otobüsler tercih edilerek her alana çok rahat bir şekilde varılabilir.

Giresun Gezi Rehberi

Giresun Gezi Rehberi ile her zaman dikkatleri çekmeyi başarıyor. Gezilecek ve görülmesi gereken alanlar incelenecek olursa;

 1. Sis dağı yaylası
 2. Göl yanı yaylası
 3. Kümbet yaylası
 4. Bektaş yaylası
 5. Giresun adası
 6. Bedrama kalesi
 7. Giresun plajları (Arif Kumaş Plajı, Giresun Plajı, Belediye Plajı, Emniyet Plajı, Tabya Plajı, Jandarma Plajı)
 8. Giresun müzesi
 9. Seyyid vakkas türbesi
 10. Kulakkaya yaylası
 11. Kuvay-i milliye Osman ağa müzesi
 12. Giresun kalesi
 13. Tirebulo kalesi gibi akla gelen birçok yapı yer almaktadır. Bu sayede herkes kendi isteklerine en uygun olan alanları çok rahat bir şekilde bulabilecektir.

Plajların kenarlarında yer alan ormanlık alanlardan yaylalara kadar herkesin rahat bir nefes alması için fırsatlar sunulacaktır. Bu kadar farklı alternatiflerin yer aldığı bir il insanların hayatında kesinlik ile gezmesi ve görmesi gereken adreslerden bir tanesi oluyor. Bir kere Karadeniz turuna çıkmayı düşünen insanların adeta kafa dinlemek ve gerçek huzuru görebilecekleri tek adresleri olacak. Bir kere gelen zaten bir kere daha gelmek isteyecekleri kadar mest olacaklardır. Bu yüzden de kimse sorun yaşamadan rahatlık ile her alanı görebileceklerdir. Sizler de buralara kadar geldikten sonra akla gelen her alana rahatlık ile gidebileceksiniz. En ufak gezilmedik bir alan kalmaması, insanların şehre aşık olmasına adeta yardımcı oluyor.

Giresun Konum için tıklayınız.
Giresun Gezi Rehberi adlı konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Karadeniz’in En Güzel 5 Kasabası için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol