Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunPiraziz Gezilecek Yerler

Piraziz Gezilecek Yerler

-

Piraziz Gezilecek Yerler Türkiye’nin bir ilçesidir. Bu ilçe Giresun şehrin de yer almaktadır. Bu ilçenin büyük kısmını Türkmenler oluşturmaktadır. İlçe de tarıma önem verilmektedir. Geçim kaynağı olan ürün ise fındıktır. Türkiye bir ilk olan hatta Avrupa da bir ilk olan denizin üzerine havalimanı yapılmıştır. Bu havalimanı 2015 yılın da çalışmaları bitmiş ve uçuşlar başlamıştır. Bu ilçe doğa turizmine önem verilmektedir. İlçe de birçok güzel sahil yer almaktadır. Fakat bu sahiller geliştirilmemiştir. Geliştirilmediği için ilçenin ekonomisine katkı sağlayamamaktadır. İlçe de genel olarak iç turizm hâkim olmaktadır. İç turizm ise yaylacılık olarak bilinmektedir. Yaylacık dışın da ilçe de turizm adına hiçbir faaliyet etkin değildir.

Piraziz’e Ulaşım

Piraziz Giresun şehrinin bir ilçesidir. Bu ilçeyi gezip görmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişiler genel olarak Piraziz’e ulaşım nasıl olur sorunun cevabını merak etmektedir. Piraziz şehrine ulaşım oldukça kolaydır. Deniz üzerin de ve Türkiye de bir ilk olan havalimanı ile kişiler hava yolunu tercih ederek ulaşım sağlayabilmektedir. Aynı zaman da ilçe içerisin de birçok yere ulaşım sağlayabilmek de olan dolmuşlar ve otobüsler de bulunmaktadır.

Piraziz Konaklama

Piraziz ilçesine ziyarete gelmek isteyen kişiler, Piraziz konaklama imkânlarını merak etmektedir. Piraziz ilçesin de dağınık bir yerleşim hâkim olmaktadır. Fakat konaklama için imkanları bulunmaktadır. Bu imkanlar ise oteller ve pansiyonlardır. Pansiyonlar maddi açıdan daha uygun konaklama imkanıdır. Ziyaretçiler genel olarak daha konforlu olduğu için oteller de kalmayı tercih etmektedirler.

Piraziz Gezilecek Yerler

Piraziz şehrine birçok kişi gezip görmeye gelmektedir. Piraziz de birçok doğal güzellik yer almaktadır. Piraziz gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Tralizade Hasan Bey Konağı

Bu konak Piraziz ilçesinin merkezin de yer almak da olan bir konaktır. İlçede ki en eski yapılardan bir tanesidir. Tarihi yapısı ile dikkat çekmek de olan yapılardan bir tanesidir.

Benhedor Kalesi

Bu kale Piraziz ilçe merkezin de yer almak da olan bir kaledir. Bu kalenin kim tarafından ve ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Tarihi yapısı mutlaka görülmesi gerekilmektedir.

Piraziz Konum için tıklayınız.
Piraziz Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol