Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaTürkiyeBoluMudurnu Gezilecek Yerler

Mudurnu Gezilecek Yerler

-

Mudurnu Gezilecek Yerler rehberini sizler için hazırladık. Anadolu’nun güzellikleri, yurdumuzun çeşitli bölgelerine serpiştirilmiş ve hatta bazıları adeta bizim bulmamız için gizlenmiş gibidir. Bu güzelliklerin her biri, keşfedilmeyi bekleyen yeraltı zenginliklerine andırmaktadır. İşte Mudurnu tam da böyle bir yerleşim bölgesidir.

Mudurnu‘da serin ve ferah bir çam kokusunun ciğerlerinize dolduğunu duyumsarsınız.

Mudurnu Doğallığı ve Tarihi Kokusu

Bu güzel Mudurnu ilçesi bir yanda ormanı, bir yanda tarihi evleri, diğer yanda 1300’lü yıllardan kalma tarihi eserleri ile karşılar konuklarını. Mudurnu; hamam, cami ve saat kulesinin yanında tarihi konaklar gibi eserlerin bulunduğu bir ilçedir. Mudurnu ilçesi Kent Müzesi ile tarihine ve halk kültürüne sahip çıkıldığı, Pertev Naili Boratav Kültür Evi ile tarihin belgelerinin sergilendiği, örf-âdet ve geleneklerin korunduğu bir kültür ilçesidir.

Mudurnu Ulaşım

Mudurnu, Bursa’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi birçok farklı alternatif güzergaha sahiptir. Mudurnu ulaşım sağlamak isteyen kişiler İstanbul – Bursa arasındaki feribotları kullanabilirler. Kişisel araçlarla ya da şehirlerarası feribotlarla ulaşım sağlamak mümkündür. Şehirlerarası otobüsler ile Mudurnu’ya gitmek isteyen kişiler, ilk önce Bursa Terminal’e gitmelidir. Bursa Terminal’den sıklıkla Mudurnu’ya yolcu otobüsü kalkmaktadır. Bu nedenle kişiler kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirler.

Mudurnu Konaklama

Mudurnu konaklama açısından uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Mudurnu ilçesinde yer alan oteller, ağırlıklı olarak tarihi bir yapıya sahiptir. İlçede yer alan oteller, şehrin sahip olduğu havayı oldukça iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Ziyaretçiler isterlerse de apart otellerde konaklama imkânı bulabilirler.

Mudurnu Gezilecek Yerler

Mudurnu Gezilecek Yerler oldukça güzeldir. Mudurnu; büyük şehirlerin karmaşasından ve gürültüsünden yıprananlar, kaplıcaların şifasından yararlanmak, inanç turizmine hizmet veren birimlerini ziyaret etmek, tarihi evlerin sedirlerinde çayını yudumlamak isteyenler için, mutlaka görülmesi gereken bir bölgedir.

Mudurnu ile birlikte Mudurnu’nun yakınlarında görülmesi gereken bir nokta da meşhur Sülüklü Göl’dür. Doğa harikası Sülüklügöl, Mudurnu- Akyazı istikametine 9 km uzaklıktadır. Üç tarafı dik yamaçla çevrilmiş, üzeri orman yeşilliği ve birçok ağaç türüyle çevrelenmiş, kendine özgü yetişmiş bitki çeşitlerini yaşatmaya devam etmektedir. Mudurnu nerede diye merak eden herkesin kesinlik ile gelip görmesi gerekir.

Mudurnu Konum için tıklayınız.
Mudurnu Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bolu Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol