Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeKemer Gezilecek Yerler

Kemer Gezilecek Yerler

-

Turistlerin ilgisini çeken Antalya ilçelerinden bir tanesi olan Kemer Gezilecek Yerler, pek çok tatil köyüne sahiptir ve turizm açısından iyi bir gelire ulaşmaktadır. Özellikle yaz ayları turizm nedeniyle nüfusu artan Kemer, kış aylarında çok daha az bir nüfusa sahip olmaktadır.

Antalya’ya 40 km uzaklıkta olan Kemer, 1980’li yılların başına kadar küçük bir köy idi. Fakat kısa süre sonra açılan tesisler, ilçenin bir turizm cenneti olmasını sağlamış ve her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin akın etmesini olanaklı hale getirmiştir. Peki Kemer nerede ve Kemer’e ulaşım nasıl gerçekleşmektedir?

Kemer Nerede?

Kemer nerede sorusu, keyifli bir şekilde tatil geçirmek için ilçeye gitmek isteyen pek çok insan tarafından sorulan en kritik sorulardan bir tanesidir. 472 km2lik bir alana sahip olan ilçe, Antalya’nın turizm cenneti ilçelerinden bir tanesidir.

Doğal güzelliği ve tarihi mekanları ile ön plana çıkan Kemer, özellikle yabancı turistler tarafından ilgi çekmektedir. Antalya merkeze 40 km uzaklıkta bulunan ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Peki ilçeye ulaşım için ön plana çıkan seçenekler hangileridir?

Kemer’e Ulaşım

Kemer’e gitmek ve burada keyifli bir tatil geçirmek isteyen kişiler tarafından merak edilen en önemli sorulardan bir tanesi Kemer’e ulaşım nasıldır şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Kemer’e konforlu bir şekilde gidilmesi adına ön plana çıkan seçeneklerden bir tanesi olan özel araç, pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

Özel araç dışında ön plana çıkan seçeneklerden bir diğeri de Antalya üzerinden deniz otobüsleri ile ilçeye gitme olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Antalya şehir merkezinden ilçeye otobüsler ile sorunsuz bir şekilde gitmek olanaklıdır.

Kemer Konaklama

Kemer konaklama konusunda birçok seçenek bulunmakta olup bu seçeneklerden ön plana çıkanı otel olarak bilinmektedir. Otel, lüks bir şekilde tatil yapmak ve huzurlu saatler geçirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Uygun fiyatlar dahilinde tatil yapmak isteyen kişiler, pansiyon ya da yarı pansiyon seçeneklerinden faydalanabilmektedir. Özellikle yabancı turistler, otel seçeneğini tercih etmekte olup bu sayede keyifli bir tatil yapma şansı elde etmektedir.

Antalya Kemer Gezilecek Yerler

Kemer Gezilecek Yerler

Kemer gezilecek yerler kapsamında pek çok seçenek bulunmakta olup bu seçenekler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Paris II Batığı

Paris II Batığı, Kemer’de görülmesi gereken alanlardan bir tanesi olarak bilinmekte olup pek çok insan, bu yapıyı ziyaret etmektedir. Kemer Marinası 33 metre derinde yer alan batık, dünyanın en özel 100 dalış noktasında bir tanesi olarak bilinmektedir.

Likya Yolu

Likya Yolu, Kemer gezilecek yerler kapsamında bulunan alanlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fethiye ile Antalya arasında yer almakta olup tarihi-antik değeri ile ön plana çıkan yollardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Dünyanın en uzun 10 yolundan bir tanesi olan Likya Yolu, turizm açısından oldukça değerlidir.

Folklorik Yörük Parkı Açık Hava Müzesi

Folklorik Yörük Parkı Açık Hava Müzesi, içerisinde pek çok alana sahip olduğu için birçok insan tarafından ilgi ile karşılanan müzelerden bir tanesidir. Yörük Parkı kapsamında bulunan etnografya müzesi hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yanartaş

Yanartaş, Kemer gezilecek yerler kapsamında bulunan alanlardan bir tanesidir ve pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Kemer’in simgelerinden bir tanesi olan Yanartaş, tarihsel zenginliği olan alanlardan biri olarak bilinmektedir. “Olimpos’un Sönmeyen Ateşi” olarak adlandırılan bu alan, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Ayışığı Parkı

Ayışığı Parkı, Kemer ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve görülmesi gereken parklardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Antalya Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan park, Kemer’in en ilgi çeken tesislerinden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Ayışığı Parkı kapsamında bulunan alanlar genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Amfi tiyatro
  • Kumsal
  • Havuz alanı
  • Gece kulübü
  • Disko

Sahip olduğu alanları ile birlikte hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken Ayışığı Parkı, binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir.

Lüks bir tatil geçirmek ve yeşil ile mavinin büyüsüne kapılmak istiyorsanız eğer Kemer’i ziyaret edebilir ve burada konaklayarak ilçe sınırları içerisinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri gezerek tatilinize renk katma şansı elde edebilirsiniz.

Kemer konum için tıklayınız.
Kemer Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Antalya Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol