Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaTürkiyeDüzceKamp Sezonu: Düzce Kamp Önerileri

Kamp Sezonu: Düzce Kamp Önerileri

-

Kamp yapmaya gitmek isteyenler için yayınladığımız onlarca listeye devam ediyoruz. Sırada Düzce Kamp Önerileri var! Düzce özellikle İstanbul’a olan yakınlığıyla bir çok kamp sever tarafından tercih edilebilir.

Düzce Kamp Önerileri

Düzce Samandere Şelalesi

Samandere Şelalesi Kamp Alanı

Düzce Kamp Önerileri arasında yer alan Samandere Şelalesi, kamp alanında çadır kurabilir ya da sahip olduğu şelalenin yanında dinlenebilirsiniz. Kamp alanı içerisinde tuvalet lavabo duş elektrik ve su gibi imkanlar bulunmuyor. Ayrıca herhangi bir tesis de yok bu yüzden ihtiyaçlarınızı kamp yapmadan önce, merkezden alıp gelerek karşılamalısınız.

Konum için tıklayınız.

Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Düzce tam 3 kilometre mesafede bulunan Sinekli Yaylası, Düzce kamp yapılacak yerler arasında bulunuyor. Burada ihtiyaçlarınızı karşılamanız için herhangi bir istasyon ya da tesis bulunmuyor. Bu yüzden lavabo, duş, elektrik ve su gibi imkanlar yok. Yalnızca elektrik için yayla halkından yardım isteyebilirsiniz. Yaylada her yıl tekrarlanan tekrarlanan bir şenlik yapılıyor. Temmuz aylarında kamp yapmaya karar verirseniz şenliğe katılabilirsiniz. Ayrıca buraya Abant yolunu kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Çadırınızın başında ateş yakarak arkadaşlarınızla da hoş sohbet edebilirsiniz. Şehrin kalabalığından kaçıp sakinleşmek için ideal bir yerdir.

Şimşirlik Yaylası Kamp Alanı

Düzce Kamp Önerileri arasında bundan Şimşirik Yaylası Samandere Şelalesi ‘ne 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Buraya geldiğinizde kamp alanını bulamadıysanız, yol boyunca akan akarsuyu takip ederek kolayca bulabilirsiniz. Alabalık tesisinin de hemen yanında bulunuyor. Bölgenin zemini çimlerle kaplı olduğu için çadır kurmaya oldukça elverişli. Ayrıca Kamp alanının piknik masalarını kullanabilir, çadırınızın yanında ateş yakabilirsiniz. Yalnız geceleri soğuk olduğu için yanınızda ekstra battaniyeler getirmelisiniz. Tesiste lavabo, duş, market gibi imkanlar bulunmuyor ancak yaylanın elektriğini kullanabilirsiniz.

Kurugöl Tabiat Parkı

Düzce kamp yapılacak yerler arasında bulunan Tabiat Parkı, ücretsiz kamp alanlarından bir tanesidir. Meşe Gürgen ve Kayı ağaçlarıyla kaplı Kurugöl, dağcıların ve bisikletçilerin popüler mekanıdır. Ayrıca doğa fotoğrafçılarının da ilgi noktasıdır. Buraya çadırınızı kurabilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Parkta herhangi bir tesis bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı önceden karşılayıp buraya gelmelisiniz.

Düzce Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı

Aydınpınar Şelalesi Tabiat Parkı

Düzce kamp yapılacak yerler arasinda bulunan Aydınpınar şelale Tabiat Parkı, şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunuyor. Yan yana dizilmiş 5 şelaleyi de içinde barındırıyor. Eşsiz bir güzellik ve atmosfere sahip park, Düzce ilçesinin en çok kullanılan ve en önemli yürüyüş yoluna sahiptir. Gürgen, meşe ve kestane ağaçlarıyla kaplanmış olan ormanda, dağ tırmanışı, yürüyüşü yapabilir, ayrıca fotoğrafçılık ve kamp da kurabilirsiniz. Yalnızca bölgede herhangi bir istasyon ya da tesis bulunmuyor. Bu yüzden lavabo, duş, elektrik gibi imkanlar da yok. İhtiyaçlarınızı kendiniz karşılayıp bölgeye gelmelisiniz.

Balıklı Yaylası Kamp Alanı

Düzce Kamp Önerileri arasında bulunan Balıklı Yaylası, Elmacık Dağları’nda bulunur. Yaylanın etrafı gürgen, çam ve kayın ağaçlarıyla çevrili ormandan oluşuyor. Ayrıca bu yaylanın ortasından akan su kaynağı, insanlar dikkatini bir hayli çekiyor. Yayla safari, dağ tırmanışı, yürüyüş ve kamp için oldukça ideal bir mekandır. Malesef bölgede herhangi bir tesis yok, bu yüzden lavabo, duş, market, elektrik gibi imkanlar da bulunmuyor. İhtiyaçlarınızı merkezden karşılayarak gelmelisiniz.

Torkul Gölü Kamp Alanı

Düzce kamp yapılacak yerler arasında bulunan Torkul Gölü  Kamp Alanı ‘na gelmeden önce hava durumunu kontrol etmelisiniz. Eğer geldiğinizde yağışlı bir havayla karşılaşırsanız, çamura batma ihtimaliniz oldukça yüksek. Burada yürüyüşe çıkabilir, kamp kurabilir ve ateş yakabilirsiniz. Gölün etrafında yürürken çalı çırpı  toplamanız işinizi kolaylaştırır, böylece odun aramak zorunda kalmazsınız. Ormanda yabani hayvan yoktur. Yani onları görmeniz neredeyse imkansız. Kamp alanı oldukça sakin ve sessizdir. Kamp alanında istasyon ve tesis bulunmuyor, bu yüzden duş, lavabo, market, elektrik gibi ihtiyaçları karşılayamazsınız. Ayrıca bölgede telefonda çekmiyor. Bütün hazırlığınızı buna göre yapmalısınız.

Düzce Kamp Önerileri adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Diğer Kamp Alanları için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol