Home Türkiye Muğla Akyaka Gezilecek Yerler

Akyaka Gezilecek Yerler

1
1135
Muğla Akyaka

Ege’nin incisi Akyaka, Muğla ilinin sınırları içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla Akyaka Gezilecek Yerler listesi Akyaka’ya gideceğiniz de önemlidir. Muhteşem doğasıyla insanları kendine hayran bırakan bir yer olduğunu söylemek mümkündür. Şehrin doğal ve tarihi güzellikleri dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlıyor. El değmemiş koyları, nehirleri, gölleri ve tarihi yapıları ile bambaşka bir yerdir.

Akyaka Gezilecek Yerler Listesi

Çınar Plajı

Çınar Plajı, Akyaka merkeze 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin ilgisini çeken plajın bir özelliği bulunuyor. O da kumsalının çakıldan oluşmasıdır. Denizi de oldukça sığdır. Derinleşmei için baya bir ilerlemeniz gerekiyor. Serin sularda yüzmek istiyorsanız, burayı mutlaka tercih etmelisiniz.

Adres: Akayaka, Atatürk Cad., No:86, Ula, Muğla
Konum için tıklayınız.

Muğla Akyaka

Küfre Koyu

Şehrin en güzel koylarından biri olduğunu görebilirsiniz. Gökova civarlarında bulunan koyun denizi oldukça derindir. Bu yüzden iyi bir yüzme bilgisine sahipseniz gitmenizi öneririz. Yemyeşil ağaçların çevrelediği koy muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Burada hem yüzerek eğlenebilir hem de görsel şöleni doyasıya izleyebilirsiniz. Koya ulaşım oldukça zordur. Gitmeye karar verdiğinizde, tekneyle gitmeniz daha iyidir.

Adres: Hisarönü, Marmaris/Muğla
Konum için tıklayınız.

Sakartepe Seyir Terası

Akyaka Gökova’nın muhteşem bir manzarası bulunuyor. Siz de buna yakından tanıklık etmek istiyorsanız, Sakartepe Seyir Terası’na mutlaka çıkmalısınız. Şehrin eşsiz güzellikteki görünüşünü bir de tepeden görmek lazım. Akyaka gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Adres: Kızılağaç, Ula/Muğla
Konum için tıklayınız.

Değirmenbükü Koyu

Bir diğer adıyla İngiliz Koyu. Gökova’nın en geniş ve büyük koyudur. Koya ulaşım oldukça kolaydır. Şahsi aracınızla ulaşımı sağlayabilirsiniz. Yeşillerle muhteşem mavilerin buluştuğu bu yerde hem yüzebilir hem de doğaya doyabilirsiniz. Hatta koy içerisinde doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz.

Adres: Değirmenbükü, Gökova, Muğla
Konum için tıklayınız.

Akbük Koyu

Akbük Koyu, diğerlerine göre daha sakindir. Bu yüzden de sessizlik ve sakinlik isteyenlerin gözde yerlerindendir. Burada küçük bir iskele bulunuyor. İskele etrafında bulunan restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. İsterseniz koyda bulunan Karia Antik Kenti’ni ve Keramos’u gezebilirsiniz. Birinci derece doğal sit alanı ilan edilen koyu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Berrak denizinde yüzmeli ve beyaz kumsallarında güneşlenmelisiniz.

Adres: Gökova, Akyaka, Muğla
Konum için tıklayınız.

Muğla Gezi Rehberi için tıklayınız.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here