Cumartesi, Haziran 8, 2024
Ana SayfaDiğerVize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

-

‘Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?’ Vize başvurusu yaparken herkesin aklına bu soru gelir. Daha önceden birçok kez vize almış olsanız bile, yine de aklınızı kurcalar. Vize almak için ne kadar param olmalı?

Eğer vize sponsoruna sahipseniz ve sponsorunuzun iyi bir birikimi varsa, bunları düşünmenize bile gerek yok. Fakat yurtdışına tek başınıza gidecekseniz ve maddi sorumluluk sizin üzerinizdeyse düşünmenizde fayda var.

Vize alabilmek için bankada ne kadar para olması gerektiği ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat bu konuda hakkında tahmin yürütebilirsiniz.

Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Para Miktarı Vizeye Göre Değişiyor

Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı? dediğimiz zaman önce hangi ülkenin vizesini alacağımız önemli. Vizenin türünü göre ve vizenin süresine göre olması gereken para miktarı değişebilir. Eğer uzun süreli bir seyahat düşünüyorsanız, kaldığınız süre boyunca sizi geçindirecek kadar paraya sahip olmalısınız. 2 ay kalmayı düşünüyorsanız, 2 ay boyunca sizin geçimizi sağlayabilecek ve herhangi bir sorunda çözüm için gereken kadar paranız olmalıdır.

Otel ve Uçak Biletleri de Dahil

Otel odanızı ödediyseniz ve uçak biletlerinizi ayarladıysanız sorun yok. Ancak ikisini de halletmediyseniz, birikmiş paranıza bu harcamalarınız da dahil ediyor ve size ekstra para gerektirir. Uçak biletinizi almadıysanız ve bankanızda da oldukça az bir birikim varsa vize almanız oldukça zorlaşır.

Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı

Günlük Harcamanızı Hesaplayın

Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı? dediğimizde banka hesabımızdaki para gideceğimiz ülkede geçireceğimiz vakite göre şekillenmelidir. Olması gereken para miktarını belirlerken, bir günde ne kadar harcama yapabileceğinizin çizelgesini çıkartın. Örneğin bir günde sabah, akşam, öğle yemeği, gezerken harcanacaklar, hediyelik eşyalar gibi bir çizelge çıkarabilirsiniz. Bu hesabı yaparken de gideceğiniz ülkenin para birimine göre hesaplama yapın.

Örneğin Paris’e gitmek istiyorsanız ve ne kadar para olması gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu durumda tahmin ederek yakın bir sonuca ulaşabilirsiniz. Sabah kahvaltısı için 20 Euro, öğle yemeği için 30 Euro ve akşam yemeği için de 25 Euro diyebiliriz. Gün içerisinde yine gezerken harcamalar yapsanız, bunlar için de 50 Euro desek, günlük olarak toplamda 125 Euro gibi bir harcama olabilir. Tabi ki biz bunu en düşük fiyattan hesaplamaya çalıştık, daha çok gezmek için daha fazla birikiminizin olması gerekiyor.

Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı? adlı makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Diğer Faydalı Bilgiler yazılarımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol