Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana SayfaRehberTürkiyeSincik Gezilecek Yerler

Sincik Gezilecek Yerler

-

Adıyaman’ın ilçelerinden biri olan Sincik Gezilecek Yerler, şehir merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sincik, 1950’li yıllara kadar Malatya’ya bağlı bir ilçe iken sonradan Adıyaman’a katılmıştır. İlk başlarda Kahta ilçesinin bir köyü olarak biliniyordu. Eski zamanlardan bu yana kadar pek çok medeniyet yaşamını burada sürdürmüştür. Onlardan geriye neler kalmış, neler gitmiş Sincik gezilecek yerler yazımıza sizler için hazırladık.

Sincik Gezilecek Yerler

Derik Kalesi

Eski bir yerleşim yeri olduğu bilinen Derik Kalesi, ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken yerlerden birisidir. Heron Kutsal Alanı adıyla da burayı çevrim içi ortamda aratabilirsiniz.

Adres: Sincik, Adıyaman
Konum için tıklayınız.

Adıyaman Lalesi

Adıyaman’ın lalesi pek meşhurdur. Özellikle de Sincik ve Gerger ilçelerinde görülür. Hem süs olarak hem de ilaç sektöründe kullanılır. Dünyada sayılı bölgelerde yetişen lalelerden satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Eğer her zamankinden farklı bir şey vermek isterseniz de Ağlayan Lale’yi önerebiliriz.

Adıyaman Gezi Rehberi için tıklayınız.

Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,839TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,473TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone