Ana SayfaRehberTürkiyeSultandağı Gezilecek Yerler

Sultandağı Gezilecek Yerler

-

Türkiye’nin kavşağı olan Afyonkarahisar’ın 18 ilçesi bulunuyor. Bunlar içerisinde yer alan Sultandağı Gezilecek Yerler, il merkezine 68 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sultan Dağı eteklerinde yer alıyor. İlçenin en önemli özelliklerinden birisi de yemyeşil doğasında yetişen kirazlardır. Sizler için Sultandağı gezilecek yerler listesi hazırladık. Keyifli Okumalar!

Sultandağı Gezilecek Yerler

Çarşı Camii

1911 yılında inşa edilen camidir. Zaman içerisinde oldukça büyük tahribata uğramıştır. Caminin günümüzdeki halini Muzaffer Bey yaptırmıştır. Eski camiden yalnızca minare kalmıştır. Minarenin yapılış tarihi ise 1458 yılıdır.

Adres: Sultandağı, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Laleli Çeşme

İsmiyle de bir hayli dikkat çeken bu yer kesme taştan ve mermerden yapılmıştır. Çeşmenin her iki tarafından çiçek ve lale kabartmaları bulunuyor. Herhangi bir kitabesi olmadığı için ne zaman yapıldığı ya da kim tarafından yaptırıldığı bilinmiyor. Osmanlı’nın tüm mimari özelliklerini bizlere gösteren çeşmeyi Sultandağı gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Sultandağı, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Köşk Mescit

Küçük bir mimari yapı olarak karşımıza çıkan Köşk Mescit, kesme taştan yapılmadır. 2002 yılında gerçekleşen depremde mescidin alt kısmı tahribata uğramıştır. İbadet yeri zeminden yüksek tutularak oldukça düşünceli bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Siz de Sultandağı gezilecek yerler listesine ekleyebilirsiniz.

Adres: Sultandağı, Afyonkarahisar

Delikli Kaya

Oldukça ilginç bir hikâyeye sahip olan Delikli Kaya, Yeşil Çiftlik kasabasında bulunuyor. Hikayesi ise şöyledir. Kurtuluş Savaşı sırasında şehir işgaldeyken bir anne ve bebeği buraya saklanır. Anne ve bebeği Yunanlıların elinden bu şekilde kurtulurlar. Burayı ziyaret edenler ise halen kayaların içerisinden beşik ve bebek sesi geldiğini iddia ederler.

Adres: Yeşil Çiftlik Kasabası, Sultandağı, Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Gezi Rehberi için tıklayınız.

Sultandağı Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,985TakipçilerTakip Et
315TakipçilerTakip Et
2,584TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x