Pazartesi, Eylül 20, 2021

Jimmy’s Burger, İstinye

-

Jimmy’s Burger İstinye, İstanbul’un en iyi burgercisi seçilmiş özel bir mekandır. Öyle ki burası ödül aldığı yıllada Yeniköy’de bulunuyordu. Şimdilerde ise İstinye Bayırı’nda Emirgan Korusu’nun giriş karşısında yer alan bir sokağa taşınmıştır. Jimmy’s Burger İstinye çok büyük bir mekan olmamasına karşın, ortalama  kişiyi anda anda ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir. Dekorasyon olarak retro tarzda dizayn edilmiştir.

Özellikle de 1955 yıllarında Vintage Frigidaire kırmızı buzdolapları çok dikkat çekmektedir. Mekanın sahibi Emre Çiçek’tir. İmal edilen her bir burgerin 150 gramdan ve 200 gramlık etlerden oluşan birbirinden farklı seçenekleri mevcuttur. Ayrıca çeşitli burgerleri aynı anda tatmak isteyenler için de mini burger menüsü bulunur. Ustaların el yapımı olarak hazırlamış oldukları karamelize soğan çok sevilmektedir. Tüm burgerlerin yanında Cheddar peyniri ve turşu bulunur. Sunulan ekmekler bol yumurtalıdır.

Jimmy’s Burger, İstinye

Jimmy’s Burger İstinye, 100 gram dana antrikot kullanarak kendi sucuğunu kendisi imal eder. Ayrıca sosisler de restoran tarafından üretilmiş olduğu için, doğal lezzetler açısından sevilen bir mekan haline gelmiştir. Mekan; sabah saat 11:30’dan gece saat 22:00’ye kadar açıktır. Gel az hizmeti bulunur. Alkol satışı yoktur. Mekan günlük olarak çok yoğun olduğu için gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırılması önerilmektedir.

Adres : İstinye Mahallesi, Koru Caddesi, No: 7, Sarıyer, İstanbul
Telefon : 0534 8124846
Konum için tıklayın.

İstanbul Mekanları için tıklayınız.

Jimmy's Burger, İstinye
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,005TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,508TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone