Home Türkiye Artvin Artvin Gezilecek Yerler

Artvin Gezilecek Yerler

1
1964
Artvin Gezilecek Yerler

Artvin’e gittiğiniz zaman Artvin Gezilecek Yerler listemize göz atmayı unutmayın. Cam terasından kanyonlarına, dağlarından müzelerine bir çok keşfi birlikte yapabiliriz.

Artvin Gezilecek Yerler

Artvin Cam Teras

Artvin gezilecek yerler listenizin içerisinde olması gereken yerlerden birisi de Artvin Cam Teras’tır. Burası muhteşem manzrası ve yemyeşil doğası ile ziyaretçileri adeta büyülüyor. Dere üzerinde yer alan cam terasa mutlaka gitmeli ve ayaklarınızın altından akıp giden muhteşem Artvin’i seyretmelisiniz.

Adres: 08100 Artvin Merkez/Artvin
Giriş Ücreti: Otomobil 5 TL, yaya 2 TL
Konum için tıklayınız.

Cehennem Deresi Kanyonu

Şehrin sahip olduğu doğal güzelliklerden örnek verecek olursak Cehennem Deresi’ni es geçmek tabi ki olmaz. Burası Büyük Kanyon’dan sonraki en büyük kanyondur. İçerisi dik ve büyük patikalardan oluşuyor. Vadiyi gezerken mutlaka bir rehberle gezmelisiniz. Geziniz sırasında yabani hayvanlarla karşılaşabilirsiniz.

Adres: 08390 Avcılar/Ardanuç/Artvin
Konum için tıklayınız.

Artvin Karçal

Karçal Dağları

Artvin gezilecek  yerler listenizin bir sonraki durağı Karçal Dağları olmalıdır. Burası ülkemizin ve şehrin sahip olduğu en büyüleyici doğa harikalarından biridir. Sizlere yemyeşil yaylalar üzerinden bulutların üzerindeymişcesine hissetirebilir. Bu muhteşem manzarayı mutlaka görmeli ve hatıra fotoğrafı çektirmelisiniz.

Adres: 08490 Efeler/Borçka/Artvin
Konum için tıklayınız.

Marsis Dağı

Gelelim meşhur Marsis Dağı’na… Karadeniz’e ilgisi olupta Marsis ismini duymayan yoktur. Hatta bu isimde bir de müzik grubu bulunuyor. Rize ve Artvin arasında konuşlanan dağ üzerine sislerin çökmesiyle muhteşem manzara oluşturuyor. Baktığınızda dağın ne kadar ulaşılmaz ve büyüleyici göründüğünü farkedebilirsiniz. Doğa tutkunlarının en sevdiği rotalardan birisidir. Burada dağa tırmanabilir ve kamp atabilirsiniz.

Hopa Kültür Evi ve Müzesi

Burası eskiden bir tarihi konak olarak mevcuttu. Daha sonradan belediye tarafından bir kültür evine dönüştürülmüştür. 3 katlı binada yörenin etnik, kültürel ve tarihine dair eserler sergileniyor. Yöre halkının yaşantısını merak ediyorsanız bu müzeye mutlaka uğramalısınız.

Adres: Bucak, 08600 Hopa/Artvin
Ziyaret Saatleri: 10.00-19.00
Giriş Ücreti: yetişkin 5 TL, çocuk 1 TL
Konum için tıklayınız.

Artvin Karagöl

Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Dünyaya nam salan Karagöl Yaylası, Artvin’in Borçka ilçesinde yer alıyor. Oldukça geniş bir alana yayılan parkta ekolojik çeşitlilik oldukça zengindir. Binlerce farklı çeşit hayvan ve bitki türlerine ev sahipliği yapıyor. Gölde bulunan iskelede muhteşem fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Sevdiklerinizle beraber huzurlu ve doğal bir haftasonu geçirmek için idealdir.

Adres: Kara Göl, Aralık/Borçka/Artvin
Motosiklet: 8,50 TL / Otomobil: 25 TL
Konum için tıklayınız.

Artvin Gezi Rehberi için tıklayınız.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here