Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBayrampaşa Gezilecek Yerler

Bayrampaşa Gezilecek Yerler

-

İstanbul’un 39 ilçesi arasında sahip olduğu konum ve nüfus yoğunluğu ile dikkat çeken ilçelerinden biri olan Bayrampaşa Gezilecek Yerler; Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan ve Esenler gibi son derece gelişmiş merkezlere komşudur. Nüfus yoğunluğu bakımından da İstanbul’un en yoğun yaşam alanları arasında yer alan Bayrampaşa’nın geçmişi Yugoslavya ve Bulgaristan’dan bölgeye yapılan ilk göçlere kadar dayanmaktadır. Tarihi alanlar açısından da bazı miraslara ev sahipliği yapan Bayrampaşa’nın modern kentleşmenin örneği sayılabilecek pek çok sosyal tesise de sahip olduğu belirtilmelidir. Bayrampaşa gezilecek yerler de bu kapsamda son derece geniş kapsamlı alternatifler sunar ve dolayısıyla bir gününü Bayrampaşa’da geçirmek isteyenler için seçenekler oldukça geniştir.

Bayrampaşa Ulaşım

Son derece gelişmiş modern kentleşme eserlerine, tarihi miraslara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Bayrampaşa ulaşım olanakları bakımından da oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Özel minibüs hatları ve İETT tarafından düzenlenen otobüs seferlerinin yanı sıra metro aracılığıyla da ilçeye ulaşım sağlanması mümkündür. Söz konusu ulaşım alternatiflerinin yanı sıra Bayrampaşa ulaşım seçenekleri arasında demiryolu ağı üzerinden tren alternatifi de bulunmaktadır. Dolayısıyla tren, minibüs hatları, metro ya da otobüs hatları aracılığıyla ilçeye ulaşım sağlanabilir.

Bayrampaşa Gezilecek Yerler

Bayrampaşa gezilecek yerler özellikle modern kentleşmenin örneği olan özel sosyal alanlarla dikkat çekicidir. Aynı zamanda tarihi öneme sahip olan bazı miraslarında yer aldığı ilçe sınırları, gelişmiş kültürel aktivite tesislerini de içermektedir. Bir gününü Bayrampaşa’ya ayırmak isteyenler için önemli alternatiflerin olduğu belirtilmelidir.

Gelişmiş modern şehircilik tesisleri ve doğal güzellikleriyle Bayrampaşa gezilecek yerler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • İstanbul Sea Life Akvaryumu
  • Forum İstanbul
  • Magic Ice Buz Müzesi
  • Jurassic Land Müzesi
  • Bayrampaşa Şehir Parkı
  • Kemerburgaz Piknik ve Mesire Alanı
  • İsmet Paşa Parkı ve Sosyal Tesisleri

Gibi alanlar Bayrampaşa’da bir gün geçirmek isteyenler için Bayrampaşa gezilecek yerler arasındadır. Özellikle çocuklar için önemli sosyal alanlar vadeden ilçe, bu özelliğiyle İstanbullular tarafından tercih edilmektedir.

Bayrampaşa’da Ne Yenir?

Mesire ve piknik alanları bakımından farklı alternatifler vadeden Bayrampaşa’da ne yenir? Merak edenlere en özel tavsiye mangal olacaktır. Özellikle ailecek yapılacak geziler için uygunluk taşıyan mesire alanlarında kendin pişir kendin ye konsepti tercih edilebilir.

Konum için tıklayınız.
Bayrampaşa Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol