Ana Sayfa Kültür Sanat Tarihi Mekanlar Beyoğlu’nun En Gözde Mekanı: Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

Beyoğlu’nun En Gözde Mekanı: Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

-

Resmi kuruluş tarihi 1923 olarak kabul edilen ve günümüzde Beyoğlu’nda hizmet vermeye devam eden Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi, adını o yıllarda her mekanın aldığı gibi Cumhuriyet’in Kuruluşu’ndan almıştır. 3 katı olan bu mekanın son katında Atatürk’e özel bir masa bulunmaktadır. Bu masa 5 olarak numaralandırılmıştır. Atatürk’ün zamanında bu masada oturup Kulüp rakısı içtiği ve beyaz leblebi yediği bilinmektedir. Bu sebeple her yıl 10 Kasım’da Atatürk’ün özel masası süslenmekte ve gelen müşterilere beyaz leblebi ikram edilmektedir.

Rakı, şarap, bira içeceklerinin yanı sıra, patlıcan ezme, beyaz peynir, kavun, füme dil, zeytinyağlı pırasa gibi serpme mezeler; paçanga böreği, mitite köfte, sigara böreği ve kokteyl sosis gibi ara sıcaklar; mantarlı kaşarlı çoban kavurma veya ızgara çeşitleri gibi ana yemekler de menüye zenginlik takmaktadır. Kahveli elma dilimleri, tahin helvası ve irmik helvası olarak tatlı seçenekleri mevcuttur.

Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi 1

Salaş, şık ve sade görünümüyle müşterilerin kalbini çalan mekanlar arasındadır. Ayrıca düzenlenen canlı fasıl gecelerinde lezzetli rakı sofralarıyla birlikte müşteriler şarkılara eşlik ederek eğlenmektedir.

Adres: Sahne Sok. No: 47 Balık Pazarı Beyoğlu – Taksim, İstanbul – Avrupa
Telefon: (0212) 252 08 86

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone