Home Kültür Sanat Tarihi Mekanlar Beyoğlu’nun En Gözde Mekanı: Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

Beyoğlu’nun En Gözde Mekanı: Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

0
681
Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

Resmi kuruluş tarihi 1923 olarak kabul edilen ve günümüzde Beyoğlu’nda hizmet vermeye devam eden Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi, adını o yıllarda her mekanın aldığı gibi Cumhuriyet’in Kuruluşu’ndan almıştır. 3 katı olan bu mekanın son katında Atatürk’e özel bir masa bulunmaktadır. Bu masa 5 olarak numaralandırılmıştır. Atatürk’ün zamanında bu masada oturup Kulüp rakısı içtiği ve beyaz leblebi yediği bilinmektedir. Bu sebeple her yıl 10 Kasım’da Atatürk’ün özel masası süslenmekte ve gelen müşterilere beyaz leblebi ikram edilmektedir.

Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

Rakı, şarap, bira içeceklerinin yanı sıra, patlıcan ezme, beyaz peynir, kavun, füme dil, zeytinyağlı pırasa gibi serpme mezeler; paçanga böreği, mitite köfte, sigara böreği ve kokteyl sosis gibi ara sıcaklar; mantarlı kaşarlı çoban kavurma veya ızgara çeşitleri gibi ana yemekler de menüye zenginlik takmaktadır. Kahveli elma dilimleri, tahin helvası ve irmik helvası olarak tatlı seçenekleri mevcuttur.

Salaş, şık ve sade görünümüyle müşterilerin kalbini çalan mekanlar arasındadır. Ayrıca düzenlenen canlı fasıl gecelerinde lezzetli rakı sofralarıyla birlikte müşteriler şarkılara eşlik ederek eğlenmektedir.

Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi İletişim Bilgisi

Adres: Sahne Sok. No: 47 Balık Pazarı Beyoğlu – Taksim, İstanbul – Avrupa
Telefon: (0212) 252 08 86
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here