Cumartesi, Ekim 23, 2021

Pintxos Nedir?

-

İspanya kuzey kısımlarında birçok mekanda, barlarda servis edilmesi ile bilinen ekmek üzeri kayıntı olarak da anılan Pintxos nedir bilmeyen birçok kişi tarafından merak ediliyor. Genel olarak servisleri kürdanlar ile yapılan Pintxos ismini de, İspanyolca sivri çubuk anlamına gelmesinden almaktadır. Pintxos lezzetinin tapas ile aralarındaki farka bakılacak olduğu zaman ekmek üzeri ve tek parça bir şekilde servis ediliyor olmasıdır. Oldukça lezzetli olan aperatifler olarak bilinen Pintxos için açılan mekanlar da oldukça sosyal ortamlar olmaları ile dikkatleri çeker.

Genel olarak akşamları işlerinden çıkan kişiler bu tarz kalabalık ortamlarda, bara yapılan ziyaretler, zevklere göre seçilerek tercih edilecek olan türleri ile insanlara ayak üstü muhabbet fırsatı sunar.

Pintxos Nedir, Pintxos Nasıl Yapılır?

Pintxos yapım aşamaları sırasında genel olarak hamsi, turşu, sardalya, ton balığı, yeşil zeytin en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır. Daha çok gurme şehir olarak bilinen San Sebastian, Pintxos barları ile ünlü olmasıyla dikkatleri çeker. Pintxos barları her zaman lezzetli ve sosyal olan ortamları bir araya getirmesinden ötürü ekonomik olarak hesaplı mekan olmalarına yardımcı oluyor. Bu tarz mekanlarda ortalama olarak 15 ila 20 Euro civarında para harcayan kişilerin hem oldukça farklı lezzetler tatmaları sunulurken hem de keyifli zaman geçirme lezzetleri sunar. Bu yüzden birçok kesim tarafından hem lezzetleri ile hem yapısı ile Pintxos merak edilir.

Pintxos Nedir? adlı konumuzu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Sözlük kategorimizde farklı içeriklere göz atabilirsiniz.
Gezi ve Mekan Rehberleri için Mekancu Instagram adresine göz atabilirsiniz.

Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,836TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,467TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone