Home Türkiye Kocaeli Gölcük Gezilecek Yerler

Gölcük Gezilecek Yerler

0
271
Gölcük Gezilecek Yerler

Gölcük Gezilecek Yerler eski zamanlılarda Roma ve Yunan İmparatorluğuna ev sahipliği yapmış olan bir ilçedir. 162 bin nüfusa sahip olan ilçe, şehrin en gelişmiş ilçelerinden birisi olarak yer almaktadır. 217 kilometre kare yüzölçümüne sahiptir ve sanayi alanında gelişmiş bir ilçedir. İlçenin gelişmiş bir bölge olmasındaki en etkili unsur Gölcük Tersanesi olmuştur. Bu tersane 1927 yılında inşa edilmeye başlanmıştır. Coğrafi konumu, diğer şehirlere rahat bir ulaşıma imkan verdiği için oldukça fazla ziyaretçi alan bir ilçe haline gelmiştir. 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan depremde büyük zarar almış, ancak 10 yıl içerisinde eski gücüne kavuşmuştur. Hızlı gelişen ilçelerden birisi olarak geçmektedir ve sanayi alanında oldukça önemlidir.

Gölcük’e Ulaşım

Gölcük’e ulaşım özellikle Marmara Bölgesi’nde yaşayan kişiler için oldukça kolaydır. Kişiler karayolu ile Yalova, Sakarya, Bursa ve İstanbul’dan ilçeye ulaşım sağlayabilirler. Bu şehirlerden ilçeye direkt olarak kalkan şehirlerarası araçlar da yer almaktadır. Uçak ile seyahat etmek isteyen kişiler için ise en yakın havalimanı Sabiha Gökçen’dir. Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparak taksi ile ilçeye seyahat edilebilmektedir.

Gölcük Konaklama

Gölcük sanayi alanında gelişmiş bir ilçe olması nedeni ile her gün binlerce farklı insanı ağırlamaktadır. Bu nedenle otellerde konaklayan kişi sayısı da oldukça fazladır. Kişiler genellikle konaklamak için lüks otelleri tercih edebilir ve fabrikalara yakın olmayı tercih edebilirler.

Gölcük Gezilecek Yerler

Sanayi şehri olmasına karşın Gölcük gezilecek yerler arasında birçok doğal güzellik yer almaktadır. Tatil için giden kişiler farklı aktiviteleri şehirde bulabilirler.

Nüzhetiye Şelalesi

Sanayi bölgesi içerisinde yer alan bu ilçedeki yeşilliği en bol alandır. Manzarasının güzelliği ve bol oksijeni ile turistlerin tercih ettiği bölgelerden birisidir. Genellikle günübirlik seyahatler için tercih edilir. Alabalık restoranı ile ünlüdür.

Gölcük Deniz Müzesi

İlçenin denizcileri anmak adına yapmış olduğu bir müzedir. 1976 yılında açılan müze içerisinde 1600’lü yıllarda denizcilerin kullandıkları eşyalar sergilenmektedir. Denizcilik tarihi ile ilgili birçok detay müze içerisindeki eşyalarla anlatılmaktadır. Müze içerisinde Kıbrıs Barış Harekatı’nda elde edilen Rum Hücum Botu da yer almaktadır.

Gölcük Konum için tıklayınız.
Gölcük Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Kocaeli Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here