Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyePatnos Gezilecek Yerler

Patnos Gezilecek Yerler

-

Ağrı’nın 7 ilçesinden birisidir. Patnos Gezilecek Yerler, il merkezine 82 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Merkezden kalkan dolmuşlar ile kolay bir şekilde ilçeye uyum sağlayabilirsiniz. Ağrı geçmişten günümüze kadar önemli bir rol oynamıştır. Büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Urartular, Asurlar, Bizanslılar, Osmanlılar, Selçuklular ve Romalılar buna örnek gösterebilir. Patnos hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile bambaşka bir yerdir. Süphan Dağı’nın çevrelediği ilçe muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Her mevsim bir başka güzelliğe bürünen ilçeyi Ağrı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Patnos Gezilecek Yerler

Girik Tepe

İlçe merkezinde bulunan Girik Tepe, Urartular zamanında oldukça önemli bir yere sahipmiş. Bölgede saray olduğu söylentileri dolaşsa da herhangi bir belge bulunamamıştır. Bölgede yapılan kazılar sonucunda höyük ve saraya benzeyen yapılar da bulunmuştur. Değirmen Tepe adıyla da bilinen Girik Tepe’yi Ağrı gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Patnos, Ağrı
Konum için tıklayınız.

Aznavur Tepe

İlçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Aznavur Tepe, Patnos kalesi adıyla da anılıyor. Urartulardan kalan tepe zaman içerisinde oldukça tahrip olmuştur. Günümüze ise yalnızca kalıntıları ulaşmıştır.

Adres: Merkez, Patnos, Ağrı

Ağrı Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol