Ana SayfaRehberTürkiyePatnos Gezilecek Yerler

Patnos Gezilecek Yerler

-

Ağrı’nın 7 ilçesinden birisidir. Patnos Gezilecek Yerler, il merkezine 82 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Merkezden kalkan dolmuşlar ile kolay bir şekilde ilçeye uyum sağlayabilirsiniz. Ağrı geçmişten günümüze kadar önemli bir rol oynamıştır. Büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Urartular, Asurlar, Bizanslılar, Osmanlılar, Selçuklular ve Romalılar buna örnek gösterebilir. Patnos hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile bambaşka bir yerdir. Süphan Dağı’nın çevrelediği ilçe muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Her mevsim bir başka güzelliğe bürünen ilçeyi Ağrı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Patnos Gezilecek Yerler

Girik Tepe

İlçe merkezinde bulunan Girik Tepe, Urartular zamanında oldukça önemli bir yere sahipmiş. Bölgede saray olduğu söylentileri dolaşsa da herhangi bir belge bulunamamıştır. Bölgede yapılan kazılar sonucunda höyük ve saraya benzeyen yapılar da bulunmuştur. Değirmen Tepe adıyla da bilinen Girik Tepe’yi Ağrı gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Patnos, Ağrı
Konum için tıklayınız.

Aznavur Tepe

İlçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Aznavur Tepe, Patnos kalesi adıyla da anılıyor. Urartulardan kalan tepe zaman içerisinde oldukça tahrip olmuştur. Günümüze ise yalnızca kalıntıları ulaşmıştır.

Adres: Merkez, Patnos, Ağrı

Ağrı Gezi Rehberi için tıklayınız.

Patnos Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,986TakipçilerTakip Et
315TakipçilerTakip Et
2,584TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x