Ana Sayfa Mekanlar Alkollü Mekanlar Alancha Maçka, Beşiktaş

Alancha Maçka, Beşiktaş

-

Alancha Maçka, Anadolu’nun misafirperverliğini en iyi şekilde temsil eden, içten, sıcak ve de samimi bir ortama sahiptir. Mekan, geçmişten bugüne kadar ülkemizin 7 bölgesinin kültürü haline gelmiş Anadolu’nun en lezzetli yemeklerini hazırlamaktadır. Öyle ki, günümüzde insanlar arasında çok büyük bir popülarite kazanmış olan tüm restoranların şefleri de bir zamanlar burada çalışmış bulunuyorlar. Alancha Maçka, daha 16 yaşından itibaren eğitim süreci aşçılık üzerine tamamlamış, ülkemizin ileri gelen otel ve de restoranlarında çalışma tecrübesi edinmiş Şef Kemal Can Yurttaş’ın özenle hazırladığı yemekleri misafirlerine sunar. Şef Kemal Can Yurttaş aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Türk Mutfağı derslerine de girmektedir.

Alancha Maçka 1

Mekan ziyaretçilerine; tadım, başlangıç, Alancha Klasikleri, ana yemekler ve de tatlılar olmak üzere 5 farklı menü sunar. Bu menülerden yöre kültürlerine has en güzel lezzetleri tadarak deneyimlemek mümkündür. Özellikle de humus, trüflü muhlama, çiğ köfte ve de Boşnak eti yemekleri çok beğenilmiştir.  Tadım menüsünde yer alan en eski Türk lezzetlerine dayanan  mantar suyu ve tütsü mantar, halantiye ve andıç, karides ve lahana turşusu,ilik, haşhaş ve de pastırma gibi farklı tatlar, en eşsiz sunumlarıyla müşteriler için hazırlanacaktır.

Adres: Maçka Kempinski Residence, Vişnezade Mahallesi, Hüsrev Gerede Caddesi, Şehit Mehmet Sokak, No 9, Beşiktaş, İstanbul
Telefon: 0212 2613535

[reactions count=false button=true]

fc85708c78db1c2ce487a6b379745e9f?s=117&d=mm&r=g
Melisa Ilgınhttps://www.mekancu.com
Merhaba, 24 yaşında Turizm ve Otelcilik öğrencisiyim, gezmeyi eğlenmeyi seviyorum. Bu birikimlerimi sizlerle paylaşmak beni daha da mutlu ediyor!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone