Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBeşiktaş Gezilecek Yerler

Beşiktaş Gezilecek Yerler

-

İstanbul’da yaşam standardı endeksi bakımından en yüksek düzeyde kaliteli yaşam vadeden yaşam merkezleri arasında bulunan Beşiktaş Gezilecek Yerler, yüksek standartta pek çok farklı doğal güzelliğe, sosyal tesise ve alternatif eğlence alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda kültürel anlamda zengin bir tarihi miras listesine de sahip olan ilçe, köklü bir geçmişe sahip olması nedeniyle ilgi çekici tarihi eserlere de ev sahipliği yapar. Beyoğlu, Şişli, Sarıyer ve Kağıthane gibi İstanbul’un merkezi sayılabilecek yaşam alanlarına da komşu olan Beşiktaş gezilecek yerler açısından misafirlerine cömertçe son derece geniş yelpazeli alternatifler sunar.

Beşiktaş Ulaşım

Konum itibariyle İstanbul’un kalbinin attığı eşsiz bir konuma sahip olan Beşiktaş ulaşım olanakları bakımından da bu özelliği nedeniyle en gelişmiş ulaşım alternatiflerine sahip olan İstanbul ilçeleri arasındadır. Beşiktaş’a ziyaret gerçekleştirmek isteyenlerin toplu taşıma araçları konusunda hemen her bölgeden alternatife sahip olduğu belirtilmelidir. Aynı zamanda deniz ulaşımı yönteminin tercih edilerek Anadolu Yakasından Beşiktaş’a geçiş yapmak da mümkündür. Ayrıca özel araçlarla ilçeyi ziyaret etmek isteyenlerin F.S.M ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı yollarını kullanması yeterlidir.

Beşiktaş Gezilecek Yerler

Beşiktaş Gezilecek Yerler

Beşiktaş gezilecek yerler, tarihi bir dokudan hoşnut olanlar için sıra dışı imkanlar sunar. Eğlencenin, kültürün, tarihin ve sosyalliğin en efektif şekilde hissedildiği Beşiktaş’ta pek çok gezilecek alternatif bulunur. Özellikle İstanbullular için cömertçe sunulan tüm alternatiflerin tek bir günde tamamlanması ise neredeyse mümkün değildir.

Her alanda sıra dışı bir yaşam merkezi olan Beşiktaş gezilecek yerler şu şekildedir:

 • Çırağan Sarayı ve Yıldız Sarayı
 • Yıldız Parkı
 • Ortaköy Cami
 • Maçka Demokrasi Parkı
 • Nişantaşı ve Taksim Meydanı
 • Jale Kuşhan Balmumu Müzesi
 • Beşiktaş Balık Pazarı
 • Ortaköy sosyete Pazarı
 • Tarihi Valide Paşa Yalısı
 • Galata Kulesi
 • Taksim Gezi Parkı
 • Antuan Kilisesi

Gibi son derece alternatif tarihi miras, kültürel öğe ve modern kent ürünü alanlar Beşiktaş gezilecek yerler kapsamında yer almaktadır.

Beşiktaş Gezilecek Yerler

Beşiktaş’ta Ne Yenir?

Beşiktaş’a geldik Beşiktaş’ta ne yenir? Merak edenler için özel alternatiflerin bulunduğu belirtilmelidir. Ortaköy’de Kumpir ya da Waffle önemli bir seçenek olmakla birlikte Beşiktaş’ın her alanında başta olmak üzere deniz mahsulleri en çok tercih edilen yemek çeşitleridir.

Konum için tıklayınız.
Beşiktaş Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol