Home Yeme - İçme Cafe Mendel’s Akaretler

Mendel’s Akaretler

0
1109
Mendel's Akaretler

Çikolata severlerin en çok ziyaret ettiği mekanlardan biri de Mendel’s Akaretler’dir. Mekan, gerek etkileyici hikayesi ile gerekse de iç ve dış konsepti ile ziyaretçilerini büyüleyecek nitelikler taşımaktadır. Günümüzden çok uzun yıllar öncesinde Mardinli bir şeker tüccarı, bademleri şekerle kaplamış ve insanlara ikram etmiştir. Bu ikram kısa sürede yoğun talep görünce, Mendel’s Akaretler gibi büyük bir işletmenin temelleri atılmıştır.

Mendel's Akaretler

Mardinli tüccarın ailesi ile kurmuş olduğu bu işletmede birbirinden farklı tatlılar sergilenmektedir. Mekan, çok geniş bir menüye sahip olmasıyla ön plana çıkar. Özellikle de Chocolate Bomb lezzeti kısa sürede il genelinde meşhur hale gelmiştir. Bu lezzet, yumuşacık sütlü çikolata bombasının içine, özel olarak üretilmiş olan Mendel’s parfesi, tazecik muzlar ve de çilek parçalarının çevresini saran eşsiz bir pişmaniye lezzeti ile birlikte sunulur.

Ayrıca mekanın en yeni lezzetlerinden olan Mendl’s Cake’de çok beğenilmiştir. Kişilerin isteklerine göre portakallı, limonlu ya da çilekli çikolatayla kaplanmış şekilde sunum söz konusudur. Bu lezzetin iç kısmında ise yine mekana has bir lezzet olan Mendl’s profiterol topları ile kusursuz hale getirilmiştir.

Mendel's Akaretler

Mendel’s Akaretler İletişim Bilgisi

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Nedim Caddesi, No: 18, Beşiktaş, İstanbul
Telefon: 0212 2584222
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here