Home Rehber Türkiye İhsaniye Gezilecek Yerler

İhsaniye Gezilecek Yerler

0
652
İhsaniye Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’ın en köklü tarihe sahip ilçelerinden birisi de İhsaniye Gezilecek Yerler’dir. Hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin akınına uğramaktadır. İlçede yapacağınız gezi sırasında sizlere yardımcı olması amacıyla İhsaniye gezilecek yerler listesini hazırladık. Keyifli Okumalar!

İhsaniye Gezilecek Yerler

Metropolis

Ayazini Köyü’nde bulunan Metropolis, Frig dönemine aittir. O döneme ait olan en harika eserlerden biridir. Frigler’den sonra Roma ve Bizans devletleri de bölgede hüküm sürmüştür. Kaya içerisine oyulup olan kilise aynı zamanda manastır özelliğini de bulunduruyor.

Adres: Ayazini, İhsaniye, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Aslantaş

M.Ö. 7. Yüzyılda yapıldığı düşünülen Aslantaş, aslında bir anıt mezardır.  Mezarın kime ait olduğu bilinmiyor. Ancak Frigler dönemine ait olduğu bilinmektedir. Kime ait olduğu konusunda ise yalnızca tahmin yürütülüyor. Tahminlere göre de mezarın o dönemde yaşamış olan bir hükümdara ait olduğu tartışılıyor. Aslantaş’ın dikkat çekici özellikleri arasında ise girişinde yer alan kabartmalar var. Motiflerde iki adet aslan ve hayat ağacının kabartmaları var.

Adres: Döger Kasabası, İhsaniye, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Emre Gölü

İhsaniye’nin sahip olduğu doğal güzellikler arasında Emre Gölü bambaşka bir yere sahiptir. Sizlere doyulması imkânsız bir görsel şölen sunuyor. Göl üzerinde kayıkla gezerken kaya mezarlarının muhteşem görüntüsünü fotoğraf karesine sığdırabilirsiniz. Afyon gezilecek yerler listenize ekleyebilir ve yemyeşil çimlerde piknik yapabilirsiniz.

Adres: İhsaniye, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Yılantaş

Aslantaş anıt mezarının yakınlarında bulunuyor. Bu mezarlar maalesef zaman içerisinde depremde hasar görmüştür. M.Ö. 700’lü yıllarda yapıldığı tahmin ediliyor. Tarihi ve görsel bir şölen sunan Yılantaş’ı Afyon gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Türbe, İhsaniye, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here