Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeGümüşova Gezilecek Yerler

Gümüşova Gezilecek Yerler

-

Karadeniz Bölgesi’nin batısında bulunan Düzce ilimize bağlı Gümüşova Gezilecek Yerler ilçesi, en güzel ilçelerden birisi olup, yine Düzce’nin bir ilçesi olan Yığılcak’tan doğan Melen Çayı Gümüşova’nın tam ortasından geçmektedir. Gümüşova tam ortasından geçen Melen Çayı ile bölgede doğal güzellikler açısından en iyi olan ilçeler arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Gümüşova’da yaşayan bölge insanlarının başlıca gelir kaynakları tarım olup, aynı zamanda balıkçılıkta yapılmaktadır.

Gümüşova ilçesinde en çok yetişen tarım ürünü ise fındık olup, bunun yanı sıra yörede kayın ve ceviz ağaçları da bol miktarlarda bulunmaktadır. Gümüşova ilçesi tarihi ve doğal olarak gezilecek pek çok yere sahiptir. Bölgede turizm ise pek gelişmiş bir durumdadır. Gümüşova ilçesinin yüzölçümü ise 188 km², nüfusu ise yaklaşık olarak 20,000 kişidir. Sevilen ilçenin kuzeyinde Cumayeri, doğusunda Çilimli, batısında Sakarya, güneyinde ise Bolu ve Gölyaka yer almaktadır.

Gümüşova’ya Ulaşım

Düzce ilimizin güneybatısında yer alan Gümüşova ilçesi, D – 100 karayolu üzerinde bulunduğundan dolayı Gökova’ya ulaşım çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Düzce ilimizin güneybatısında bulunan Gümüşova’ya her gün düzenli olarak otobüs ve minibüs seferleri yapılmaktadır. Gümüşova ilçemiz, Düzce il merkezimize 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gümüşova ilçesi sınırları içerisinde ki ulaşım ise otobüsler, taksiler ve minibüslerle sağlanmaktadır. D – 100 karayolu üzerinden ilçeye ulaşım ise İstanbul ve Ankara üzerinden 4 saat sürmektedir.

Gümüşova Konaklama

Gümüşova ilçemizde konaklama seçenekleri arasında oteller, pansiyonlar ve kamp yerleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Düzce il merkezine çok yakın olmasından dolayı civarda ki otellerde de pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Buna bağlı olarak en çok tercih edilen Gümüşova konaklama yerleri şunlar olmaktadır;

  • Gümüşova Pelemir Otel
  • Grand Beyaz Saray Otel
  • Almina Park Otel
  • Hızel Otel

Gümüşova Gezilecek Yerler

Gümüşova ilçemiz doğal güzellikler açısından bölgedeki en güzel ilçelerimizden birisi olup, buna bağlı olarak birçok Gümüşova gezilecek yerler seçenekleri bulunmaktadır. Buna bağlı olarak Gümüşova’da en popüler olan yerler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Büyük Melen Çayı
  • Gümüşova Dereköy Mesire Yeri

Gümüşova Konum için tıklayınız.
Gümüşova Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Düzce Gezi Rehberi‘ni okumak için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol