Zuma İstinye Park, İstanbul’un markalar sokağında konumlandırılmıştır. Bu restoranın en önemli özelliği ise otantik bir mekan olarak tasarlanmış olmasıdır. Ayrıca geleneksel olmayan modern Japon mutfağına ait lezzetler, en cesur tatlılar en enfes sunumlar ile müşterilerine sunulacaktır. Zuma İstinye Park, ünlü Şef Becker’ın Tokyo’da yaşamış olduğu hayat deneyimlerini hayata geçirmiş olmasıyla bilinir. Burada Izayaka tarzının tam anlamıyla yaşamak mümkündür.  Bilindiği gibi Rainer Becker, 2002 yılından itibaren Tokyo asıllı bir tasarımcı olarak, Zuma İstinye Park’ı global estetik anlayışı içerisinde tasarlar. Ana tema dört ana element olan toprak, ateş, su ve de havadan ilham alınarak belirlenmiştir. Mekanı ziyaret eden müşteriler, ana yemeklerini alabilecekleri yeni alanın stratejik konumundan dolayı, kokteyl bara da kolayca ulaşabilmektedirler.

Zuma İstinye Park 2

Bu mekan özellikle de Zuma’nın imzası haline gelen South East Asian Cooler ve Raspberry Passion Fruit Martinisi ile hafızalara kazınmıştır. Ayrıca Tokyo Old Fashion ve Iwamari Smash lezzetleri de çok talep görmektedir. Restoranın cam bir duvarının bulunması mevsimsel olarak geniş kullanım alanına sahip olmasını sağlamıştır.

Adres: İstinye Park, Kat 1, Pınar Mahallesi, İstinye Bayırı Caddesi, No 73, Sarıyer, İstanbul
Telefon: 0212 2362296 – 0212 2362596

Önceki İçerikSuna’nın Yeri Kandilli
Sonraki İçerikİstinye Park, Sarıyer
2348865941a8c19244d7ca6349fa8ce9
Efe Cenk Düvencihttps://www.mekancu.com
Merhaba 20 yaşındayım. Baristalık yapıyorum, gezmeyi ve eğlenmeyi seviyorum. Gezdiğim yerler hakkında sizleri de bilgilendirmek için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Valonia

Beşiktaş’ın Tatlıcısı: Valonia

0
Beşiktaş’ın tatlıcısı Valonia menüsünde birçok farklı lezzete yer verir. Menüde yer alan tatlılar en çok beğenilen ve tercih edilen lezzetler arasındadır. Özellikle ıslak keki...