Home Türkiye Artvin Yusufeli Gezilecek Yerler

Yusufeli Gezilecek Yerler

0
239
Yusufeli Gezilecek Yerler

Yusufeli Gezilecek Yerler, Doğu Karadeniz bölgemizin gözdesi olan Artvin ilimizin bir ilçesidir. Kültürel olarak Artvin ilimizin diğer ilçelerine benzerlik gösteren Yusufeli, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Artvin ilimizin merkezine 104 km uzaklıkta olan Yusufeli, Ardahan ilimize 138 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çoruh Nehri ve Barhal Çayı’nın bir araya geldiği vadi üzerine kurulmuş olan Yusufeli, doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Uzun yıllar öncesinden kalma pek çok manastır ve kiliseye ev sahipliği yapan Yusufeli ilçemize yolunuz düştüyse eğer, uğramadan geri dönmeyin deriz. Zeytin, üzüm, turunçgillerin yetiştiği ilçemizde, turizm de önemli bir gelir kaynağıdır.

Yusufeli’ye Ulaşım

Yusufeli’ye ulaşım sandığınızdan pek kolaydır. Merkezi bir konumda olan Yusufeli ilçemize başta Ardahan olmak üzere diğer şehirlerimizden de ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür. Merkeze 104 km uzaklıkta olan Yusufeline, şahsi aracınız ve halk otobüsleri ile gidebilmeniz mümkündür.

Yusufeli Konaklama

Her yıl ziyaretçi alan Yusufeli, konaklama imkanları ile de ziyaretçilerin yüzünü güldürüyor. Ziyaretçilerin lüks otellerde kalabilirken, apart otellerde de kalabilirler. Her bütçeye uygun fiyatlarda otel ve pansiyonun bulunduğu Yusufeli’de, kalacağınız yeri önceden rezerve etmeniz fayda sağlayacaktır.

Yusufeli Gezilecek Yerler

Yusufeli gezilecek yerler hakkında bilgi almak için, yazımızı okumaya devam ediniz. Pek çok ilgi çekici turistlik alanlara sahip olan Yusufeli, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

  • İşhan Kilise ve Manastır: Tarihi bir yapı olarak karşımıza çıkan İşhan Kilise ve Manastır, 800’lü senelerde yapılmıştır. Buram buram tarih kokan bu mekân, günümüzde turistler tarafından ilgi çekici bir yerdir.
  • Barhal Çayı: Kaçkar Dağlarından akan çay, aşağıda Çoruh nehri ile birleşerek muazzam bir görünüm oluşturur. Akarsu sporlarına öncülük eden Barhal Çayı, turistler tarafından ilgi gören bir yer olma özelliği taşımaktadır.
  • Yusufeli Barajı: Dünyanın en büyük 3. barajı olarak karşımıza çıkan Yusufeli Barajı, Çoruh Nehri üzerinde yer almaktadır ve insanlar tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Mutlaka görülmeye değer bir yer olan bu baraj, güzelliği ile sizi etkileyecek.
  • Barhal Kilisesi: Tarihin esintilerinden biri olan bu kilise de yine turistler tarafından büyük bir ilgi görür.

Yusufeli Konum için tıklayınız.
Yusufeli Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Artvin Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here