Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeYunusemre Gezilecek Yerler

Yunusemre Gezilecek Yerler

-

Yunusemre Gezilecek Yerler, Manisa’nın merkezine en yakın bölgelerinden biridir ve burada yaşam oldukça hareketlidir. Şehre yakın olmasıyla popüler bir kimliğe sahip olan Yunusemre aynı zamanda oldukça tarihi bir kimliğe de sahiptir. Sınırlarında antik bir kent bulunduran bu ilçede aynı zamanda Ağlayan Kaya gibi doğal bir güzellikte yer almaktadır. Oldukça büyük bir dağ olan ve çevre ilçelerinde sınırlarını kapsayan Sipil Dağının bir eteği de bu ilçede bulunmaktadır.

Yunusemre Gezilecek Yerler

Yunusemre Ulaşım

Yunusemre’ye ulaşım için otobüs, tren ya da özel araç tercih edebilirsiniz. Bu bölgeye doğrudan giden Şehirlerarası otobüsler Manisa içerisinde otogara bıraktıktan sonra buradan bir araca daha binerek Yunusemre’ye ulaşmanız mümkündür. Özel aracınız ile Yunusemre’ye giderken merkez ilçesinden D-kısa sürede Yunusemre’ye ulaşabilirsiniz. Manisa ilimizde havaalanı bulunmadığı için uçak ile şehre gelmek mümkün değildir. Hava yolunu kullanmak isteyenler için İzmir Adnan Menderes Havalimanını veya Denizli Çardak Havalimanına iniş yaparak özel araçlar ya da taksi tutarak yaklaşık üç saatlik bir yolculuğun sonunda Yunusemre’ye ulaşabilirler. Aynı zamanda tren yolu da kullanılabilmektedir.

Yunusemre Konaklama

Yunusemre bölgesi merkeze çok yakın olduğu için konaklama için hem otel hem de pansiyonlar bulunmaktadır. Diğer yandan Yunusemre’de konaklama için günlük kiralık evlerde tercih edilebilmektedir. Bu tercihler kalınmak istenen kişi sayısına ya da bütçeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için konaklama yerleri tercih edilebilir.

Yunusemre Gezilecek Yerler

Yunusemre merkeze yaklaşık 40 km uzaklıkta ve 10 dakikalık bir mesafede bulunan Köseler Köyü yakınında bulunmaktadır. Yunusemre gezilecek yerler arasında hem tarihi hem de doğal yerler bulunur. Aigai Antik Kenti adı ya da diğer adıyla Nemrut Kale ile Batı Anadolu’da bulunan 12 Aiol kentinden birine sahiptir. İlçenin merkezine 20 km uzaklıkta yer alan Uzunburun Köyünde bulunmaktadır ve oldukça yakındır. Oldukça zor ve sarp bir kayanın tepesinde yer alan kale, 12. Yüzyılınson dönemlerinde yapıldığı tahmin edilmektedir. Oldukça geniş bir alanda yer alan Spil Dağının hemen yamacında yer almaktadır. Kayanın şekli bir kadın yüzünün şeklini almış ve bu kaya parçasından göz şekline benzeyen iki oyuktan sürekli olarak akan sular göz yaşını andırdığı için Ağlayan Kaya olarak isim verilmiştir.

Yunusemre Konum için tıklayınız.
Yunusemre Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Manisa Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol