Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana SayfaRehberTürkiyeYumurtalık Gezilecek Yerler

Yumurtalık Gezilecek Yerler

-

01 Adana’nın en çok sevilen ve ziyaret edilen ilçelerinden birisi de Yumurtalık Gezilecek Yerler’dir. Doğal güzellikleri ve tarihi ile burayı seveceğinize eminiz. Akdeniz iklimine sahip bölgenin dar sokaklarında dolaşırken yeni kültürler, yerler ve mekanlar keşfedebilirsiniz. İlçeyi diğer bölgelerden ayıran bir diğer özellik ise denize kıyısı olmasıdır. Bu yönü ona daha da farklı bir bakış açısı katıyor. Sizler için Yumurtalık gezilecek yerler listesi hazırladık. Keyifli Okumalar!

Yumurtalık Gezilecek Yerler

Marko Polo İskelesi

Yumurtalık Gezilecek Yerler’in ilk adımında Marko Polo İskelesi var. Tarihi Roma Dönemi’ne dayanan iskeleyi listenize ekleyebilirsiniz. İsmini meşhur gezgin Marko Polo’dan alıyor. Burada güzel bir akşam yürüyüşü yapabilirsiniz. Kıyılarda duran renk renk teknelerde fotoğraflarınıza muazzam bir görüntü kazandırabilir.

Adres: Yumurtalık, Adana
Konum için tıklayınız.

Kız Kalesi

İsmiyle bizlere İstanbul’un Kız Kulesi’ni andırıyor. Adana’da bulunan Kız Kalesi turizm açısından önemli bir yere sahiptir. Klasik Döneme ait bir eserdir. Siz de Adana geziniz sırasında Kız Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ancak buraya yalnızca uzaktan bakabileceğinizi de belirtmemiz gerek.

Adres: Reşatbey, Ziyapaşa Blv. No:98, 01120 Seyhan/Adana

Lagun Gölleri ve Milli Parkı

Adana’nın belki de doğal güzellik bakımından bakıldığında en güzel yeri olduğunu söyleyebiliriz. Lagün gölleri ilk başta sizlere çöldeki serap gibi gelebilir. Yeşillikler, kırmızılıklar ve turuncuların muhteşem buluşmasını burada izleyebilirsiniz. Tuzlu bataklıklar ve çamur düzlüğünde oluşan gölü, kuşlar mesken edinmiş durumda.  Bu yüzden de milli park ilan edilmiştir.

Adres: Yumurtalık Lagünü / Gölü – ADANA
Konum için tıklayınız.

Ayas Antik Kenti

Yumurtalık Gezilecek Yerler’in son adımında ise Ayas Antik Kenti var. Roma Dönemi’ne ait olan bu antik kentte inanılmaz güzellikte bir manzara sizleri bekliyor. Geniş alana yayılan kalıntılar şehre ve ilçeye farklı hava katıyor. Gökyüzünün denize yansıyan görüntüsü eşliğinde yürüyüş yapmak ise pahabiçilemez.

Adres: Ayaş, Hüseyin Baykara Cd. No:52, 01680 Yumurtalık/Adana
Konum için tıklayınız.

Adana Gezi Rehberi için tıklayınız.

Yumurtalık Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,004TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone