Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaTürkiyeTrabzonYomra Gezilecek Yerler

Yomra Gezilecek Yerler

-

Yomra Gezilecek Yerler Trabzon ilinde bulunan ilçe olarak bilinmektedir. Yomra ilçesinin ilk adı Durana olarak bilinmektedir. Yomra ilçesi Bizans zamanından daha eski bir zamana dayandığı düşünülmektedir. Yomra eski tarihe merakı olan kişilerin genel olarak tatil için tercih ettikleri ilçe olarak bilinmektedir. Yomra ilçesi Trabzon iline bağlı olmakla beraber kültürü genel olarak Karadeniz de bulunan illere benzemektedir. Yomra ilçesinde bulunan gezilecek yerler eski kültürü, eski uygarlıkları göz önüne sermektedir. Yomra ilçesi adını Yomra ilçesinde yetiştirilen elma dan almıştır. Yomra ilçesi 1461 yılında Osmanlı imparatorluğu hakimiyeti altında kalmıştır.

Yomra Ulaşım

Yomra Ulaşım oldukça kolay bir şekilde olmaktadır. Trabzon’dan Yomra ilçesine karayolu ile özel araçla gitmek isteyen bireylerin yolculuğu biraz uzun sürmektedir. Trabzon ilinden Yomra ilçesine uçakla gitmek de mümkün olacaktır. Trabzon ilinden Yomra ilçesine uçakla gitmek isteyen bireyleri. 1 dakika mesafesi sürmektedir. Yomra ilçesine başka şehirlerden gelen bireylerin özel araç kullanması da mümkün olacaktır. Yomra ilçesine Trabzon’dan ve başka şehirlerden otobüsle gidilmesi de mümkündür. Yomra ilçesine hava yoluyla gidilmek mümkün olacaktır.

Yomra Konaklama

Yomra ilçesine tatil yapmak için giden bireylerin önceden otellerde veya kalacakları yerlerde rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Yomra ilçesine her şehirden tatil için gidecek olan bireyin fazla olması dolayısıyla erkenden rezervasyon yapılması kişiler için oldukça önemli bir yere sahip olacaktır. Yomra ilçesinde tatil yapmak isteyen bireylerin otellerde konaklama imkanları bulunmaktadır. Yomra ilçesinin tercih eden bireyler apart otellerde, pansiyonlarda ve lüks otellerde de konaklama yapma imkânına sahiptir.

Yomra Gezilecek Yerler

Yomra Gezilecek Yerler genel olarak doğal güzellik ve tarihi yerlerden ibarettir.

Osmanlı Evleri ve Çeşmeleri

Yomra da bulunan Osmanlı evleri ve Çeşmeleri 15. Yüzyılda Fatih Sultan Mehmet’in ele geçirmesi ile kurulmuştur. Tarih kokan bu yapılara orda yaşayan insanlar da ev yapmaya başlamıştır. Yapılan evler Osmanlı Evleri olarak tarihe geçmiştir. Mahalle aralarında bulunan bu evler mimari detayları ile oldukça ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Osmanlı döneminden köylerde kalan çeşmeler de Yomra ilçesine gelen turistlerin dikkatlerini oldukça çekmeyi başarmıştır.

Yomra Konum için tıklayınız.
Yomra Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Trabzon Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol