Home Rehber Türkiye Yeşilli Gezilecek Yerler

Yeşilli Gezilecek Yerler

0
295
Yeşilli Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu da bulunmak da olan Mardin şehrinin ilçesi olan Yeşilli Gezilecek Yerler ilçesi doğal güzellikleri ve tarihi yapısı ile birçok kişinin ilgisini çekmektedir. İlçe de tarımsal ürünler ve nakliyecilik çok önemsenmektedir. İlçe adını ise, eski zamanlar da yeşil bölgelerin çok olmasından dolayı yeşilli olarak almıştır.

Yeşilli Nerede?

İlçenin tarihi güzelliğini ve doğal yapısını görmek isteyen birçok kişi yeşilli nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Yeşilli ilçesi Mardin şehrinin bir ilçesidir. Mardin şehri ise güneydoğu Anadolu bölgesinin bir şehri olarak bilinmektedir. Ayrıca ilçe Arapların yoğunluk da olduğu bölge de yer almaktadır.

Yeşilliye Ulaşım

Yeşilli ilçesinin doğal güzelliğini ve tarihi yapısını birçok kişi merak etmektedir. Bu yüzden de yeşilliye ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedirler. Yeşilli ilçesine ulaşım için birçok imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise, hava yolu, kara yolu ve demir yoludur. Kişiler daha konforlu olduğu için genel olarak hava yolu ile yolculuk yapmayı tercih etmektedirler.

Yeşilli Konaklama

Yeşilli ilçesini gezip görmek isteyen birçok kişi yeşilli konaklama için birçok seçenekleri bulunmaktadır. Kişiler genel olarak daha konforlu ve rahat olduğu için oteller de kalmayı tercih etmektedir. Ayrıca ilçe içerisin de günlük kiralanabilir daireler ve birçok pansiyon da yer almaktadır.

Yeşilli Gezilecek Yerler

Mardin şehrinin ilçelerinden birisi olan Yeşilli Gezilecek Yerler birçok kişinin beğenisi toplamak da olan yerlerdir. Bu ilçeyi gezip görmek isteyen kişiler genel olarak yaz aylarını ve bahar ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. İlçeye gelen kişilerin sık olarak ziyaret ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Yeşilli Alabalık

Yeşilli ilçesin de bulunmak da olan yeşilli alabalık çok güzel balıkların yer almak da olduğu bir yerdir. Sessiz ve huzurlu bir yer olmasından dolayı birçok kişi bu yere gelmeyi istemektedir. Ayrıca rahat oturma düzeni ve restoranlar yer almaktadır.

Sancak Köyü

Sancar köyü yeşilli ilçesine 12 km uzaklık da yer almak da olan bir köydür. Bu köye ilkbahar zamanların da gelinmesi gerekilmektedir. Nedeni ise güzel çiçekler ile çok güzel bir köy haline gelmektedir.

Yeşili Konum için tıklayınız.
Yeşilli Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Mardin Gezilecek Yerler için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here