Home Türkiye Karabük Yenice Gezilecek Yerler

Yenice Gezilecek Yerler

0
336
Yenice Gezilecek Yerler

Karabük’ün ilçesi olarak bilinen Yenice Gezilecek Yerler mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Yenice, coğrafi yapısı gereğince yapılı ve engebeli bir yerdir. Ayrıca yenice ilçesi yoğun ormanlığa sahip bir yerdir.

Yenice Nerede?

Bol ormanlık alanı bulunan yenice ilçesinin doğal güzelliğini görmek isteyen birçok kişi yenice nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Yenice ilçesi Karabük şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Yenice ilçesi Türkiye’nin Kuzey bölgesin de yer almaktadır.

Yeniceye Ulaşım

Yenice ilçesinin doğal güzelliklerini görebilmek için birçok kişi gelip görmek istemektedir. Bu yüzden de birçok kişi yeniceye ulaşım sorusunun cevabını merak etmektedir. Yenice ilçesine gidebilmek için kişiler genel olarak hava yolunu tercih etmektedir. Bunun nedeni ise yollarının engebeli olmasıdır. İlçe içerisin de ulaşım için de birçok seçenek bulunmaktadır.

Yenice Konaklama

Yenice ilçesinin doğal güzelliği gezi görmek isteyen birçok kişi yenice konaklama için birçok farklı seçeneği tercih edebilmektedir. Yenice ilçesine gelen kişiler genel olarak oteller de kalmayı tercih etmektedirler. Aynı zaman da yenice ilçesin de günlük kiralanabilir evler ve pansiyonlar da yer almaktadır.

Yenice Gezilecek Yerler

Karabük ilinin bir ilçesi olan Yenice gezilecek yerler mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu ilçeyi gezmek isteyen kişiler genel olarak bahar ayların da gezip görmeyi tercih etmektedirler. Bu ilçeye gelen kişileri n gitmeyi en çok tercih ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Yenice Kent Ormanı

Yenice Gezilecek Yerler’in ilk adımında Yenice Kent Orman var. Yenice kent ormanı mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Doğal güzelliği ile gelen ziyaretçileri büyülemektedir. Ayrıca bu alan da kamp aktiviteleri gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Eğriova Gölet’i

Yenice ilçesinin doğal güzelliklerinden biri ise eğriova göleti olarak bilinmektedir. Bu gölet de ziyaretçiler piknik yapmayı tercih etmektedirler. Ayrıca göl de balık tutma aktivitesi de yapılmaktadır. Aynı zaman da göl kenarın da çok güzel yürüyüş yapılmaktadır.

Keltepe Kayak Merkezi

Kışın yenice ilçesi ziyaret edilir ise mutlaka keltepe kayak merkezi gidip görülmelidir. Bu merkez de çok eğlenceli bir şekil de kayak aktivitesi yapılabilmektedir. Kış sporları için tercih edilen yerlerden biridir.

Yenice Konum için tıklayınız.
Yenice Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.
Karabük Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here