Home Türkiye Çanakkale Yenice Gezilecek Yerler

Yenice Gezilecek Yerler

0
983
Yenice Gezilecek Yerler

Kazdağlarının kuzey uçlarına kurulmuş, Çanakkale’nin en zengin bitki örtüsüne sahip bölgesidir. Yenice Gezilecek Yerler ve çevresi Agonya olarak bilinen biri büyük iki vadinin ortasındadır. İlçenin iklimi Akdeniz, Karadeniz ve karasal iklimin harmanı olan Marmara iklimi özelliklerini yaşar. Dikkat çeken özelliklerinden biri bitki örtüsüdür. %70’i ormanlarla kaplıdır. Yenice ormanlarında fotoğraf makinanızla gezerken benzersiz görüntüleri yakalama şansına sahip olabilirsiniz.

Yenice Ulaşım

Yenice’ye gitmek ve burada konaklamak isteyen birçok insan, Yenice’ye ulaşım nasıl gerçekleştirilir sorusunu sormakta ve bu konuda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır.

Yenice’ye giden birkaç otobüs firması bulunmakta olup bu firmalar ile aktarmasız bir şekilde ilçeye gidebilirsiniz.

Yenice’ye ulaşım noktasında bir diğer seçenek de uçak olarak bilinmektedir. İlçeye kısa sürede gitmek isteyen birçok insan uçak ile yolculuğu tercih etmekte, bu sayede hızlı ve güvenilir bir şekilde ilçeye ulaşmaktadır. Uçak ile Çanakkale Havalimanı’na gidilebilmekte olup buradan havalimanı araçları ile ilçeye ulaşmak olanaklıdır.

Yenice Konaklama

Yenice’de vakit geçirmek ve ilçenin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen insanlar için Yenice konaklama seçenekleri bulunmakta olup bu seçenekler ile konforlu ve güvenilir bir şekilde konaklamak olanaklıdır.

Yenice’de konaklamak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği seçeneklerden bir tanesi olan otel, konforlu bir şekilde konaklamayı olanaklı kılmaktadır. Pek çok otel seçeneğinden bir tanesi seçilmektedir. Öte yandan ilçede pek çok pansiyon da bulunmakta olup pansiyonlar ile ekonomik konaklama gerçekleştirmek olanaklıdır.

Yenice Gezilecek Yerler

Türk Evi Etnografya Müzesi

Yenice Gezilecek Yerler’in ilk aşamasında etnografa müzesi var. Müze, 1997 yılında İlçe merkezinde, Kültür ve Gençlik Merkezi içerisinde hizmete açılmıştır. Etnografik özellikler taşıyan ve yörede kullanılmış olan tarım aletleri, yöresel kıyafetler, yöreye ait el dokuması halı ve kilimler, çeyiz sandıkları ile etnografik takılar sergiye açılmaktadır. Müze pazar günleri hariç, haftanın 6 günü yerli ve yabancı turistler için mesai saatleri içerisinde ziyarete açıktır.

Kazdağları ve Yenice Ormanları

Çanakkale’nin Yenice’si özellikle sahip olduğu ormanlar ile turizm açısından çok değerli mekanlara sahiptir. Endemik Kazdağı Göknar’ı ve diğer nadir bulunan türler bakımından da dikkat çekicidir. Kazdağı Göknarı adını Troia Antik kentinden almaktadır ki, bu türe sadece Kazdağları’nda rastlanmaktadır.

Kalkım

Kalkım beldesi güney tarafında Kazdağları, kuzeyinde Asar Dağıyla yoğun bir ormanlık alan üzerindedir. Beldenin kuzey bölgesinde Agonya Çayı bulunmaktadır. Ekoturizm, atçılık ve trekking yapmak için oldukça ideal bir alana sahiptir.

Yenice Konum için tıklayınız.
Yenice Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Çanakkale Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here