Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaTürkiyeBoluYeniçağa Gezilecek Yerler

Yeniçağa Gezilecek Yerler

-

Yeniçağa Gezilecek Yerler, mevsimsel olarak göçmen kuşların konaklama yeri olma özelliği gösterdiğinden “Kuş Cenneti” ismi ile de anılmaktadır. Yeniçağa’nın hemen kıyısında uzanan Yeniçağa Gölü kıyı boyunca uzanan ağaçları ile doğa harikası bir mesire bölgesidir.

Ankara- İstanbul arasındaki konumu itibariyle ulaşımı kolay bir bölgede yer alması ve sahip olduğu doğal zenginlikleri nedeni ile gelecekte yerleşim bölgesi olarak rağbet görmesi ve daha yoğun bir turizm bölgesi haline gelmesi kuvvetle muhtemel ilçelerdendir. Bu bölgede nakliyecilik, özellikle de uluslararası taşımacılık, ilçenin en önemli ekonomik kaynağını teşkil etmektedir.

Yeniçağa Ulaşım

TEM otoyolunun ilçeden geçmesi nedeniyle günün her saatinde yurdun her yerine ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeye bağlı 16 köyün de tamamına yaz-kış aylarında kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Yeniçağa, Bursa’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi birçok farklı alternatif güzergaha sahiptir. Yeniçağa ulaşım sağlamak isteyen kişiler İstanbul – Bursa arasındaki feribotları kullanabilirler. Kişisel araçlarla ya da şehirlerarası feribotlarla ulaşım sağlamak mümkündür. Şehirlerarası otobüsler ile Yeniçağa gitmek isteyen kişiler, ilk önce Bursa Terminal’e gitmelidir. Bursa Terminal’den sıklıkla Yeniçağa yolcu otobüsü kalkmaktadır. Bu nedenle kişiler kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirler.

Yeniçağa Konaklama

Yeniçağa konaklama açısından uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Yeniçağa ilçesinde yer alan oteller, ağırlıklı olarak tarihi bir yapıya sahiptir. İlçede yer alan oteller, şehrin sahip olduğu havayı oldukça iyi bir şekilde yansıtmaktadır.

Yeniçağa Gezilecek Yerler

Yeniçağa gidecek olanlar için Yeniçağa Gezilecek Yerler listesine bakmakta fayda var. İlçenin eski yerleşim yeri olan Eskiçağa Köyünde, Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmış bir cami, hamam ve bir de türbe bulunmaktadır. Bir de mutlaka uğramanız gereken Yeniçağa İlçe merkezinde Sultan 5. Reşat zamanlarında yapılmış Şehir Hamamı vardır.

Ankara- İstanbul Karayolu üzerinde bulunan ilçenin hemen kıyısında uzanan Yeniçağa Gölü, doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. 400 hektar alanı kaplayan ve çeşitli göl kuşlarının olduğu göl, avcılar için çok elverişli bir avlanma yeridir. Göl kıyısında, kıyı boyunca uzanan ağaçların altı, güzel bir mesire ve dinlenme bölgesidir. Göl kenarında turistik tesisler de mevcuttur. Buralara kadar gelen herkesin kesinlik ile gezip görmesi gereken alanlar bütünüdür.

Yeniçağa Konum için tıklayınız.
Yeniçağa Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bolu Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol