Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunYağlıdere Gezilecek Yerler

Yağlıdere Gezilecek Yerler

-

Yağlıdere Gezilecek Yerler ilçesi Giresun şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Yağlıdere ilçesinin büyük bir kısmını Türkmenler oluşturmaktadır. Yağlıdere ilçesinin kuzeyin de ve doğusun da Espiye ilçesi, güneyin de Alucra ve Şebinkarahisar ilçesi, batısın da Keşap ve dereli ilçeleri yer almaktadır. İlçenin adı ise yanın da kurulmuş olan Yağlıdere den almaktadır. Yağlıdere ismi ise akarsudan doğan çakrak köyün de yaşamak da olan rumlu kişilerden kalmıştır. Çevreler de yağ üretimi yapan derelere ise yağlıdere adı verilmiştir. Bu ilçe de yağış çok sık görülmektedir. Aynı zaman da yazları serin, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Yağlıdere ilçesin de kuraklık görülmemektedir. Ayrıca ilçe de tarımcılığa da önem verilmektedir.

Yağlıdere’ye Ulaşım

Yağlıdere’ye ulaşım Giresun şehrinin merkezin de 1 saat de gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca farklı şehirlerden ilçeye ulaşım için imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanlar ise kara yolu ve hava yoludur. İlçeye ziyarete gelen kişiler genel olarak hava yolunu tercih etmektedir. Bunun nedeni ise hava yolunun daha konforlu bir yolculuk sağlamasıdır. Aynı zaman da ilçe içerisin de birçok yere ulaşım sağlamak için 20 dakika da bir kalkmak da olan dolmuşlar bulunmaktadır.

Yağlıdere Konaklama

Yağlıdere ilçesi Giresun ilin de bulunmak da olan bir ilçedir. Yağlıdere ilçesi küçük ve sevimli bir ilçe olduğu bilinmektedir. Tarihi ve doğal güzelliği olduğu için birçok kişi bu ilçeyi ziyaret etmektedir. Ziyaretçiler Yağlıdere konaklama imkanlarından genel olarak oteli tercih etmektedirler. Bunun nedeni ise daha konforlu konaklama sağlanmasıdır.

Yağlıdere Gezilecek Yerler

Yağlıdere ilçesi birçok ziyaretçinin ilgisini toplamak da olan bir ilçedir. Yağlıdere gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Ağanın Köprüsü

Yağlıdere ilçesin de Yağlıdere çayı bulunmaktadır. Bu çay üzerin de 12 adet köprü bulunmaktadır. Bu 12 köprünün içerisin de en büyüğü ise ağanın köprüsü olarak bilinmektedir. Bu köprü ümütbükü köyün de yer almaktadır. Köprü Emin Ağa tarafından yapılmıştır.

Gebe Kilisesi

Yağlıdere ilçesinin köylerinden biri olan çağlayan köyün de bulunmak da olunan bir köprüdür. Bu kilise Rumlar tarafından kalmış olan bir kilisedir.

Yağlıdere Konum için tıklayınız.
Yağlıdere Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol