Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize Ücretleri Ne Kadar?

-

Herhangi bir ülkeye seyahat edebilmek için, o ülkenin belirlemiş olduğu prosedürlere göre vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Vize başvurusu için yine gidilmek istenilen ülkenin belirlemiş olduğu vize ücretinin ödenmesi talep edilir. Bilindiği gibi bazı ülkeler Schengen bölgesinde yer alır ve Schengen vizesine tabi tutulmuşlardır. Öyle ki vize başvurusu esnasında ödenmesi gereken tutar ve hizmet bedelleri de tercih edilen ülkenin Schengen ülkesi olup olmadığına göre farklılık gösterir.  Aynı zamanda bazı yaş grubundaki insanlar vize harcı ödemek zorunda değilken, bazı yaş grubunda olup yabancı uyruklu olan insanların da vize ücretlerini ödemesi şarttır.

Vize başvuru ücretleri genel olarak, hangi ülkeye seyahat edileceğine, başvuru yapan kişinin yaşına, uyruğuna ve de hangi türde vize alacağına göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda ek olarak konsolosluk harçları ve diğer hizmet bedellerinin ödenmesi istenebilir. Bu rakamlar belirli zaman aralıklarına güncellenir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce ücretler hakkında ilgili kurumlarda bilgi alınması şarttır. En doğru bilgiler genellikle konsolosluklar aracılığı ile alınır.

Vize Başvuru Ücretlerinin Kapsamı Nedir?

Vize alınacak her ülkenin başvuru ücretleri değişkenlik gösterir. Öyle ki herhangi bir vize alma şirketiyle iletişime geçtiğinizde tercih edeceğiniz ülkeye göre vize randevu ücreti, başvuru merkezi üceti, konsolosluk harç ücreti, servis ücretleri ve de hizmet bedellerinin tutarlarında farklılıklar söz konsu olabilir. Schengen vize ücretleri de hem Türk vatandaşları için, hem çocuklar için, hem seyahat edilecek ülke için hem de seyahat amacına göre farklılık taşır. Ayrıca da Schen ülkeleri için vize başvurusu yapılacaksa, kişilerin güncel parmak izi olup olmadığına bakılmadan, yapılacan olan her başvuru için biometri prosedürünün yeniden yerine getirilmesi şarttır.

Genel olarak aracı kurumlarla vize alınmak istendiğince ödenen ücretlerin kapsamı; vize randevu ücreti, başvuru merkezi ücreti, koordinasyon bedeli, konsolosluk harcı, hizmet bedeli, servis bedeli ve de VİP hizmet bedeli şeklindedir.

Schengen Vize Ücreti Ne Kadar ?

Schengen vize ücreti fiyatları; başvuru sahiplerinin vatandaşlığın ve de başvuru sahiplerinin yaşına göre değişkenlik gösterir. Elbette ki her ülkenin vize başvurusu için kendilerine göre belirlemiş oldukları birbirinden farklı kuralları bulunur. Bu kuralları yerine getirip, belgelerinizi kontrol ettikten sonra ödemelerinizin kesin tutarını ilgili kurumlar, başvuru esnasında sizlere net olarak aktaracaktır.

Schengen vizesi almak için talep edilen ücret 365 Türk Lirasıdır. Ancak 0 ve 12 yaş arasındaki çocuklar için Schengen vizesi için ücret talep edilmemektedir. Bu koşul çocukların 12 yaşı doldurmasından 1 gün öncesine kadar geçerli olacaktır.  Schengen ülkelerine D vizesi almanın ücreti ise; 706 Türk Lirasıdır. Bu rakam ortalama 116 Euro’ya denk gelir. Schengen kapsamında olup, indirimli olan ülkeler için ücretler 213 Türk Lirası olacaktır.  Ulusal eğitim vizesinin fiyatı ise 305 Türk Lirası şeklindedir.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone