Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTürkiyeEdirneUzunköprü Gezilecek Yerler

Uzunköprü Gezilecek Yerler

-

Uzunköprü Gezilecek Yerler Türkiye’de bulunan Edirne ilinde ilçe olarak bilinmektedir. Uzunköprü ilçesi Ergene nehri kıyısında kuruludur. Uzunköprü adını dünyanın en uzun taş köprüsünden almaktadır. Uzunköprü konum itibariyle Edirne’nin birinci ve nüfus oranında ise ikinci büyük ilçesi olarak bilinmektedir. Uzunköprü ilçesine ait 54 tane köy bulunmaktadır. Uzunköprü Türk ve Balkan kenti olma özelliğini taşımaktadır. Uzunköprü mutfağı Türk ve Balkan mutfağına aittir. Uzunköprü Osmanlı döneminde kurulan ilk yerleşim yeri olarak bilinmektedir.

Uzunköprü Ulaşım

Uzunköprü ulaşım yönünden birçok  imkan bulunmaktadır. Uzunköprü ilçesine hava yolu ile gitmek isteyen kişiler İstanbul Atatürk Havalimanından gitmesi gerekmektedir. Edirne merkezden Uzunköprü ye gitmek isteyen kişilerin özel araçla ortalama 64 kilometre yolculuğu bulunmaktadır. Uzunköprü ilçesine gelmek isteyen kişilerin otobüs seferlerini kullanabilme imkanları da bulunmaktadır. Uzunköprü ilçesine gelmek isteyen kişiler için birçok ulaşım alternatifi de bulunmaktadır.

Uzunköprü Konaklama

Uzunköprü konaklama için rezervasyon yapılması gerekmektedir. Kişiler arasında tercih edilen tatil yerleri arasında Uzunköprü bulunmaktadır. Bu nedenle Uzunköprü ilçesine gelecek kişilerin rezervasyon konusunu göz ardı etmemeleri gerekmektedir. ilçesinde tatil yapmak, Uzunköprü ilçesini gezmek isteyen kişilerin konaklama yapacakları yerler arasında oteller, apartlar ve pansiyonlar da yer almaktadır. Uzunköprü ilçesine günübirlik olarak da gelinmesi mümkündür. Uzunköprü ilçesine günübirlik gelen kişiler için günlük daireler ve günlük oteller de bulunmaktadır.

Uzunköprü Gezilecek Yerler

Uzunköprü Gezilecek Yerler tarih kokan anıtları bulundurmaktadır. Eski bir yapıya sahip olan Uzunköprü içerisinde tarihi olarak gezilecek birçok yer mevcuttur.

Demokrasi Anıtı

Mustafa Kemal Atatürk zamanında Uzunköprü ilçesine kaymakamlık yapan Mazhar Müfit Kansu zamanında kurulmuş olan anıt olarak bilinmektedir. Mazhar Müfit Kansu aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün çalışma arkadaşı olarak bilinmektedir. Demokrasi Anıtı, ülkenin demokrasiye geçişini simgelemektedir. Uzunköprü içerisinde yer alan Demokrasi Anıtının alt kısmında çeşme de bulunmaktadır. Bulunan bu çeşmeye Hürriyet çeşmesi adı verilmiştir.

Uzunköprü Tren İstasyonu

Uzunköprü Tren İstasyonu 1873 yılında tamamlanmış istasyon olarak bilinmektedir. Uzunköprü Tren İstasyonu İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan tren yolu üzerinde yer almaktadır. Uzunköprü Tren İstasyonu Çanakkale Savaşı’nda  oldukça önemli görevler üstlenmiştir. Uzunköprü ilçesine gelen kişilerin mutlaka gezmesi gereken yerler arasındadır.

Uzunköprü Konum için tıklayınız.
Uzunköprü Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Edirne Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol