Home Türkiye Trabzon Uzungöl Gezi Rehberi

Uzungöl Gezi Rehberi

0
719
Trabzon Gezi Rehberi

Uzungöl, mavi gökyüzü ve bembeyaz bulutları ile Trabzon’un muhteşem bir bölgesidir. Berrak ve temiz sularının karşısında yeşil ormanlarla iç içe bulunur. 1600’lü yıllarda heyelan sonucu oluşmuş doğal bir göldür. Terli ve yabancı ziyaretçilerin gözdesi olan bölge, turizm açısında oldukça gelişmiştir.

Uzungöl’e Ne Zaman Gidilir?

Yıl boyunca ziyaretçi alan Uzungöl, her mevsim başka bir güzelliğe sahiptir. En çok ziyaretçiyi ise yaz mevsiminde alır. Kış aylarında ise oldukça az bir ziyaretçi gelir ve gelenler genellikle yurtdışından gelir. Özellikle de Arapların akınına uğramaktadır.

Trabzon Uzungöl

Uzungöl’de Yapılacak Aktiviteler

Yapacağınız ilk şey çevreyi ve doğayı keşfetmek olmalıdır. Bu doğa keşfini ise yürüyüşle ya da yöreye değişik bir hava katan safari ile yapabilirsiniz. Birbirinden güzel ve farklı yaylalarda ve göl kenarında gezebilirsiniz.

Helikopter Turu

Son zamanların en popüler aktivitelerinden biri de helikopterlerle tur atmaktır. Bu sayede Uzungöl’ün mükemmel güzelliğini kuşbakışı seyredebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Trabzon merkezine 10 km mesafede bulunan Akyazı Uçuş Tepesi’nde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Ayrıca 25km mesafede bulunan Akçakale Tepesi ve 35 km uzaklıkta bulunan Varoz Tepesi de seçenekler arasında bulunuyor.

ATV Turu

Atv motor kiralayarak hızlı ve güzel bir gezi yapabilirsiniz. Profesyoneller eşliğinde yapılan gezide hem heyecanlı hem de pratik bir tur yapabilirsiniz.

Trabzon Uzungöl

Uzungöl’e Nasıl Gidilir?

Uzungöl’e gitmek için Trabzon’a gelmeniz gerekiyor. Ardından merkezden direkt giden otobüslere binebilirsiniz. İzlenen rota ise şöyledir. Trabzon, Yomra, Araklı, Sürmene, Of, Uzungöl. Trabzon merkez ile Uzungöl arası toplamda 1.30 saat sürüyor ve arasındaki mesafe 94 kilometredir.

Konum için tıklayınız.

Trabzon Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here