Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaDiğerUzun Süreli Seyahatlerde Çamaşır Yıkama

Uzun Süreli Seyahatlerde Çamaşır Yıkama

-

Uzun süreli seyahatten dönüldüğünde belki e en çok karşılaşılan sorulardan biriside Seyahatlerde Çamaşır Yıkama’dr. “Çamaşırını nasıl yıkadın?”, “Çamaşırhane mi var?“, “Zor olmadı mı?” gibi sorularla karşılaşılıyor. İnsana komik gelen ama gerçekten de açıklanması gereken konulardan biridir diyebiliriz. Bu yazımızda sizlere uzun süreli seyahatlerde nasıl çamaşır yıkanır ondan bahsedeceğiz.

İlk olarak uzun süreli seyahat etmeyi düşünüyorsanız, kıyafetlerinizi de seyahatinize uygun olarak seçmelisiniz. Özellikle de hafif kumaşlar, keten giysiler, kolay kuruyan kumaşlar, sürekli yıkamanızı gerektirmeyen ürünleri yanınıza almalısınız.

Seyahatlerde Çamaşır Yıkama

Airbnb

Seyahatlerinizde airbnb kullanıcısı iseniz, kalacağınız evi önceden seçerken filtreleme kullanabilirsiniz. Evi kiralamadan önce çamaşırhaneli ev olmasına dikkat etmelisiniz. Çamaşır makinesi bulunan evlerde ev fiyatı bir miktar artabiliyor. Genellikle de kiraya dahil ediliyor. Çamaşırlarınızı rahatlıkla yeni evinizde yıkayabilirsiniz.

Uzun Süreli Seyahatlerde Çamaşır Yıkama Uzun Süreli Seyahatlerde Çamaşır Yıkama

Couchsurfing

Couchsurfing kısaca CS uygulamasını kullanarak başka birisine misafir olarak gidebiliyorsunuz. Bu durumu oda arkadaşı olarak düşünebilirsiniz. Gittiğiniz evde, ev sahibinden çamaşırlarınızı yıkamanız gerektiğini söyleyerek makineyi kullanabilirsiniz.

Çamaşırhane

Seyahatlerinizde otelde kalmayı tercih edebilirsiniz. Otellerin mutlaka ücretli çamaşırhaneleri de bulunuyor. Kaldığınız otelde böyle bir imkan olmasa bile, civarlarda mutlaka bir çamaşırhane dükkanı oluyor. Burada çamaşır makinelerini ve kurutma makinelerini kullanabiliyorsunuz. Yalnız şunu bilmelisiniz, kendi deterjanınızı mutlaka götürmelisiniz. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için yanınıza seyahat boy deterjan taşıyabilirsiniz. Böylece ekstra para harcamadan çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz.

Duşta Elle Yıkama

Etrafınızda çamaşırhane bulunmuyorsa ya da ekstra para harcamak istemiyorsanız, elinizde duş içinde yıkayabilirsiniz. Eski usul yıkama diyebiliriz. Günlük duş zamanından sonra, eski kıyafetlerinize biraz deterjan döküp ayaklarınızla ezebilirsiniz. Ya da elinizde çitileyerek yıkayabilirsiniz. En basit yöntem yine de ayaklarla ezmek diyebiliriz. İnsanları çoğu bu yöntemi kabul etmese de, zor durumlarda oldukça sık kullanılır.

Taşınabilir Çamaşır Kovası

Seyahatlerde Çamaşır Yıkama taşınabilir çamaşır kovaları ile de olabilir. Kumaş leğenler oldukça hafiftir. Kolay kullanımı sayesinde aksi durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Genellikle bu kovaların küçük boyları evcil hayvanlar için kullanılıyor. İnternete kumaş leğen ya d kumaş kova yazarak aratırsanız kolaylıkla sonuca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu kovaların yanına kendinden mandallı çamaşır ipi de alabilirsiniz. Böylelikle çamaşır derdinden de kurtulmuş olabilirsiniz.

Seyahatlerde Çamaşır Yıkama adlı makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Diğer Faydalı Bilgiler yazılarımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol