Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi Ukrayna’ya Gezi Rehberi (Ulaşım ve Konaklama)

Ukrayna’ya Gezi Rehberi (Ulaşım ve Konaklama)

-

Öncellikle Ukrayna’da seyahat planı yapmadan, plan yapmanız gerekiyor. Çünkü ülkeye vizesiz giriş olduğundan, otellerde doluluk oranı fazla olabilir. Bu yüzden sezonun en iyi dönemlerinde tatil yapma fırsatını kaçırabilirsiniz. Konaklamada bulunmak için de çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ukrayna’nın birçok şehrine uçak bileti bulunuyor. Genellikle 250 lira 600 lira arasında olan fiyatlar, tatil dönemindeki yoğunluk nedeniyle artabilir. Ancak daha önceden biletinizi alırsanız, daha uyguna getirebilirsiniz. Uçak biletinden tasarruf ederek, gezi için ayırdığınız paranın üstüne ekleyebilirsiniz.

Ukrayna Havalimanları

Türkiye’den Ukrayna’ya direkt olarak uçuşlar bulunuyor. İstanbul, Ankara, İzmir Havalimanları üzerinden Kiev Havalimanına uçuşlar gerçekleşiyor. Ayrıca ülkenin diğer önemli şehirleri, Odessa ve Lviv için de uçuşlar bulabilirsiniz. Lviv ve Odessa Havalimanları dünyanın en önemli havalimanları listesinde yer alıyor. Ayrıca Ukrayna’da 6 havalimanı daha bulunuyor. Uçağın yanı sıra deniz yolu ile de Ukrayna’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Tur gemilerine binerek Karadeniz üzerinden Ukrayna’nın şehirlerine gidebilirsiniz. Fakat deniz yolculuğu daha pahalı ve daha uzun sürüyor.

Ukrayna’da Konaklama

Yolunuz Ukrayna’ya düştüğünde Kiev şehrinde kalmanızı tavsiye ederiz. Ülkenin başkenti Kiev, SSCB döneminin etkilerini halen taşıyor. Doğal güzellikleri ve parkları ile turistleri kendine çekiyor. Şehrin ise ortasında geçen Dinyeper Nehri, şehri ortadan ikiye ayırıyor. Batı kısmında turistik, doğu kısmında ise yeni yapılar ve yerleşimler bulunuyor.

Kiev’de otel fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca çok uygun bir fiyata daire seçeneği ile ya da lüks bir otelde kalabilirsiniz. Şehrin merkezindeki otel fiyatları daha ucuzdur. Bu yüzden otel seçerken merkezde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu size şehri tanıma fırsatı ve güvenli bir konaklama imkanı sağlayacaktır. Ayrıca kalmak istediğiniz otele 2 ya da 3 ay öncesinden rezarvasyon yaptırırsanız, daha ucuza kiralayabilrisniz.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone