Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi Ukrayna’da Ne Kadar Harcarım?

Ukrayna’da Ne Kadar Harcarım?

-

Bu yazımızda sizlere Ukrayna’da Ne Kadar Harcanır diye sık soruduğunuz soruya ceavp veremeye çalıştık. Ukrayna gezisinin maliyeti ne kadardır, ne kadar para ayırmamız lazım, Ukrayna’da fiyatlar ucuz mu sorularının hepsine cevap vereceğiz.

Ukrayna Uçak Bileti

Gelişen dünya ile birlikte artık Ukrayna popüler bir turizm yeri haline geldi. Türk Lirası’nın da değerini kaybetmesi üzerine uçak biletleri fiyatları da epeyce arttı. Uygun bir fiyata seyahat etmek istiyorsanız özellikle uçak firmalarının kampanyalarını takip etmelisiniz. Pegasus uçak şirketinin kampanyaları gayet uyguna geliyor. Uygun bir tatil istiyorsanız, gidiş ve dönüş biletleri için toplamda 1000 lirayı geçmemeye çalışın.

Ukrayna Konaklama Fiyatları

Her fiyata konaklayabilirsiniz. Geceliği 300 liraya da konaklayabilirsiniz, geceliği 30 liraya da kendinize uygun kalacak bir yer bulabilirsiniz. Eğer Ukrayna’ya tek başınıza gidiyorsanız mutlaka otel ya da hostellerde kalmalısınız. Ancak kalabalık bir arkadaş grubu ile gidecekseniz ev kiralamanızı öneririz. Ev kiralamak isterseniz, bookin.com yada airbnb.com adreslerini kullanabilirsiniz. Otel odasına ödeyeceğiniz para ile, arkadaş ortamında balkonlu ve jakuzili ferah bir evde kalmanız mümkün. Fiyatlara gelecek olursak şehirlere göre fiyatlar değişiyor. Tüm şehirler için fiyatlar 23 liradan başlayıp 2000 liraya kadar çıkıyor.

Ukrayna Tren Yolculuğu Fiyatları

Şehirlerarası yolculuk için en konforlu seçenek tabi ki trenlerdir. Ukrayna’da trenle şehir değiştirince hem o gecenin konaklama parası gibi bir sıkıntı olmuyor hem de uçak bileti daha ucuza geliyor. Örneğin Lviv’den Kiev’e gidecekseniz fiyatlar şu şekilde oluyor. 2 kişilik yataklı trende yaklaşık olarak 150 Türk Lirası ödüyorsunuz. Eğer 4 kişilik yataklı vagon tercih ederseniz, fiyat 70 lira civarı olarak güncelleniyor. Çok kişili odalarda ise yaklaşık 50 liraya kalabilirsiniz.

Ukrayna’da Yemek Fiyatları

Ukrayna’da Silpo ve Novus adlı zincir marketler pahalıyken, ATB marketleri daha ucuzdur. Marketlerde birayı 9 liraya, sigarayı 9.5 liraya, bir şişe şarabı 27 liraya, 1kg meyveyi ortalama 5 liraya, 1 kg kırmızı eti ise 35 liraya alabilirsiniz.

Ukrayna’da Ulaşım

Bazı müzelere ve gezilecek yerlere ulaşmak için şehir içi ulaşımı kullanmanız gerekebilir. Kiev’de taksi, Uber, tramvay ve otobüs gibi pek çok seçenek bulunuyor. Genel olarak bakıldığında ulaşım çok ucuza denk geliyor. Tek kullanımlık otobüs bieti 2 liraya, Uber’de 5 kilometrelik bir yolculuk için 15 liraya, taksiyle 5 kilometrelik bir yolculuk 20 liraya, benzin ise 10 lira civarına denk geliyor.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone