Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaDiğerUçağı Kaçırırsam Ne Olur?

Uçağı Kaçırırsam Ne Olur?

-

Uçağı Kaçırırsam Ne Olur? gibi bir soru herkesin aklına bir kere gelmiştir. Kimi zaman şehirlerarası, kimi zaman da ülkeler arasında yolculuk yapmak insanlar için bir terapi olabilir. Fakat elimizde olan ya da olmayan nedenler havalimanlarına geç varmamıza ve buna bağlı olarak da uçağımızı kaçırmamıza neden olabilir.  Elbette ki bu durum genellikle sıkça seyahat eden kişilerin başına gelmektedir. Öyle ki bazı zamanlarda uçuş saatini yanlış hatırladığımız için, bazı durumlarda trafik yoğunluğundan ve bazı durumlarda da ekstrem gelişen durumlar nedeniyle seyahat edeceğimiz uçağımızı kaçırmamız muhtemeldir. Peki uçağı kaçırdığınızde ne yapmanız gerekiyor? Seyahat edeceğiniz uçağı kaçırırsanız ne olur ve biletiniz yanar mı? İşte detaylar…

Uçağı Kaçırırsam Ne Olur?

Uçağı Kaçırırsam Ne Olur? İşte Yapmanız Gerekenler

Gitmek istediğiniz rotaya ulaşım sağlayan uçağı kaçırdığınızda yapmanız gerekenler aslına bakıldığında oldukça basittir. Bu gibi durumlarda, her havayolunun birbirinden farklı kuralları bulunmaktadır. Ancak genel olarak yapılması gerekenlerin aynı olduğunu söylemek mümkündür. Uçağınızı kaçırdığınız ilk yapmanız gereken; havayolu firmalarının bilet satış ofislerine gitmektir.

Her havalimanının içerisinde bilet satış kısımları yer almaktadır. Buradaki görevlilere giderek, durumu bildirmeniz yeterlidir. Eğer uçak biletinizi bir seyahat acentesinden satın almışsanız da, böyle durumlarda ilk olarak size aracı olan acente ile iletişime geçmeniz gerekir. Bilet satış noktalarında görevli olan personeller sizlerden bilet numaranızı ya da PNR numaranızı talep eder. Buun neticesinde ise yapılması gerekenler hakkında sizleri detaylıca bilgilendirirler.

Uçağı Kaçırırsam Ne Olur

Uçağı Kaçırırsam Ne Olur? Bilet Yanar mı?

Uçağı kaçırdığınızda biletinizin yanmaması için hangi sınıftan bilet almış olduğunuz çok önemlidir. Bilindiği gibi kısıtlı ekonomi sınıfı, ekonomi sınıfı, yüksek ekonomi sınıfı, business ve firs class olmak üzere 5 farklı bilet türü bulunmaktadır. Bu sınıfları belli etmek için de bilet üzerinde W, X, V, Y ve Q gibi kodlar yer almaktadır. Her bilet türünün kendi sınıfına göe iptal ve iade durumlarında farklı prosedürler uygulanacaktır. Bilindiği gibi günümüz ekonomik koşulları nedeniyle, insanlar seyahatlerinin büyük bir kısmını ekonomi sınıfı bilet satın alarak gerçekleştirmektedirler.  Öyle ki neredeyse her uçakta ekonomi bölümü bulunur. Ekonomi sınıfındaki biletler kendi içlerinde; fiyat, hizmet ve iade politikalarına bağlı olarak ayrılacaktır.

Uçak bileti alırken elbette ki her insan ucuzluğu önem verir. Fakat satın alınan uçak biletleri ne kadar ucuzsa, uçağı kaçırdığınız durumlarda iade sürecinde yapılacak olan işlemler ve esneklik payı da o kadar imkansız hale gelecektir. Bu nedenle uçak bileti satın alırken ucuzluğun ön planda tutulmaması gerekir. Fakat uçağa her ne olursa olsun yetişirim diyorsanız, ekonomik biletler sizler için idealdir. Böyle durumlarda da yaşanacak olan olumsuzlukları önüne geçmek için ilgili uçağa yetişmek için en az yarım saat öncesinden uçağın kalkacağı havalimanında hazır bulunmak şarttır. Aksi takdirde satın almış olduğunuz uçak bileti, uçağı kaçırmanız durumunda yanacak ve sizlere yeni bir masraf çıkacaktır.

Uçağı Kaçırırsam Ne Olur? adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Diğer Faydalı Bilgiler için kategorimize göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol