Home Diğer Turla Gezmenin Avantajları & Dezavantajları

Turla Gezmenin Avantajları & Dezavantajları

0
482
Turla Gezmenin Avantajları & Dezavantajları

Turla Gezmenin Avantajları ve dezavantajları vardır. Tatil yapmak ciddi bir iştir ve mükemmel bir plan ister. Aceleye de gelmez. Yıl boyunca sadece izin günlerimizde yapacağımız birkaç gün belki 1 hafta tatilin hayalini kurarız. Peki, tatile çıkarken bireysel mi yoksa turla mı çıkacaksınız? Bu soru sizi karasız bırakıyorsa, turla gezmenin avantajlarına ve dezavantajlarına bakmanızda fayda var.

Turla Gezmenin Avantajları

Uygun Fiyatlarla Tatil Fırsatı

Tatil planı yapmadıysanız, araba ile öyle kafanızın estiği yere gitmek maddi açıdan sıkıntı çıkarabilir. Uzun zaman önceden planlanmayan, son dakika bir tatilse de uçak biletler derken fiyatlar uçabilir. Bu yüzden tur şirketleri müşterileri için oldukça uygun fiyatlarla tatil fırsatı sunuyor.

Tur firmasıyla birlikte çıkacağınız bir tatilde tekbir fiyat ödeyerek konaklama, ulaşım, yemek, uçak bileti gibi masraflardan da kurtuluyorsunuz. Tur paketlerinde her şey dahil ediliyor.

Turla Gezmenin Avantajları & Dezavantajları

Yolculuklarınız Daha Keyifli Geçer

Seçtiğiniz tatil paketine göre araç belirlenir. Oldukça lüks ve konforu araçlarda seyahat etme imkanı bulursunuz. Uçak seyahatinde süre daha kısa sürse de, turla birlikte otobüse bindiğiniz zaman geçerken diğer şehirleri de görme imkanınız oluyor. Tur şirketlerinin anlamalı olduğu yerlerde mola vererek, o bölgenin tatlarını denemiş olabilirsiniz.

Vize İşlemleriyle Uğraşma Olmaz

Turu satın aldığınız firma, vize işlemlerinizi en kısa sürede hallederek sizi hiç uğraştırmadan halleder. Bu sayede sıkıntı ve strese girmeden deyim yerindeyse kılınızı bile kıpırdatmadan vize alabilirsiniz.

Rehberlik Hizmeti

Gezerken uğradığınız yerlerin tarihini anlatan bir rehber yanınızda bulunur. Eş zamanlı gezi ve eş zamanlı bilgi kadar güzel bir şey yoktur diyebiliriz. Bu sayede gezerek öğrendiğiniz bilgileri ömrünüz boyunca unutmazsınız.

Tek Başına Gezmek

Turun dezavantajı tek gezmenize izin verilmemesidir. Çünkü başınıza bir şey gelirse, kaybolursanız tur şirketi sorumlu tutuluyor. Bu yüzden yalnız gezmeyi sevenler için tur seçeneği oldukça sıkıcı görünebilir.

Yeni İnsanlarla Tanışmak

Turun bir diğer dezavantajı da sanırım dış dünyayla az iletişimde olmanızdır. Bu yüzden diğer ülkeden insanlarla oldukça az iletişim kurabiliyorsunuz. Bu da yeni insanlarla tanışmanıza engel oluyor. Arkadaş canlısı ve yeni insanlar tanımayı seven biriyseniz turla seyahate çıkmak kötü bir fikir olabilir.

Turla Gezmenin Avantajları adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mutlaka Denenmesi Gereken Sokak Lezzetleri adlı yazımızı okumak için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here