Sizler için Türkiye’nin En İyi Korku Evleri listesi hazırladık. Son zamanlarda adrenali ve duygularını dorukta yaşamak isteyenler arasında olduk popüler olmuştur. Korku evleri evlerden kaçış, gizem çözme gibi konularla oldukça eğlenceli ve korkutucu olabilir. Korku evlerinde heyecan ve gerilim ise canlı mankenlerle, görsel efektlerle iyice artırılıyor. Türkiye’de ise korku evlerine bambaşka soluk getiren evler bazı evler bulunuyor.

Türkiye’nin En İyi Korku Evleri

Kabus Korku Evi, Bursa

8Kabus Korku Evi, Bursa

Kanlı Kontes Korku Evi, Ankara

Kabus korku evi paranormal bir korku evidir. Bu evde oyunlar tamamen doğaçlama oynanır. Hiçbir oyun diğeriyle aynı olmaz. 60 dakika içerisinde evden çıkmanız gerekiyor. Korkuyu doruklarda yaşayarak, eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Adres: Fethiye mahallesi Ateş sokak no:6 Nilüfer / Bursa

7Kanlı Kontes Korku Evi, Ankara

Muamma Korku Evi, İstanbul

Kapalı kapıların ardında, karanlık bir odanın içerisinde kendinizi buluyorsunuz. Kanlı Kontes gizemini çözmek için ise yalnızca 60 dakikanız var. Bu evde gizemi çözmeye çalışırken hem korkusuz hem de cesaretli olmalısınız.

Adres: Kızılay, No: 06900, Karanfil Sk. No:11, 06670 Çankaya/Ankara
Telefon: 0532 614 20 40

6Muamma Korku Evi, İstanbul

Ölen ailesini geri yaşamak döndürmek için diriltmeye çalışan bir profesör size musallat olabilir. Olaylar sonucu oluşan gizemler çözülmek için sizi bekliyor. Muamma oyunu hem korku hem de gerilim yaşatıyor.

Adres: Bağdat Cd. No: 354 Kat: 4 Daire: 4 Maltepe / İstanbul
Telefon: 0(531) 084 00 94

5Get Out Korku Evi

Gerçek hikayeden alınan bir korku evi. Bu cümle bile insanı ürpertiyor. Hikayesi ise şöyle başlıyor. 1900 yıllarında Ağrı’nın bir köyünde Kader ve Orhan çifti yaşıyor. Bu çift yakın zamanda ise evlat sahibi olacak. Ancak Orhan’ın herkesten sakladığı bir sırrı bulunuyor. Orhan yıllar boyunca özel odasında yaptığı ayinlerle Ruhlar Alemi’ne astral seyahat yapıyor ve Ruhlar Alemi hakkında bilgi toplamaya çalışıyor. Bu seyahat sırasında Oğrak adında kötü ruh onunla beraber fani tarafa geçer. Orhan evde yokken onun karısını ve bebeğini katleder. Ruhlarını da sonsuza dek lanetler. O günden sonra Orhan topladığı bilgiler ile karısını ve çocuğunu geri getirmeye çalışır. Bu hikayeye sahip olan korku evinde, Oğrak ile karşılaşırsanız sakın gözlerine bakmayın.

4Clues Korku Evi, Antalya

Kadın cinayetlerinin işlendiği bir evde seri katil yaşıyor. Katil sizi yakalamadan önce, onun son cinayetine engel olmalısınız.  Soğukkanlılıkla kabuslardan uyanmayı başaramazsan edebi bir şekilde karanlığa hapsolursun.

Adres: Sinan Mahallesi, Atatürk Caddesi, Uçar İş Hanı No 11 Kat 6, Antalya
Telefon: 0(532) 584 97 95

3Deccal Korku Evi, Ankara

Ankara’da bulunan korku evi oldukça gerçekçi senaryosu ile sizlere korku doruklarını yaşatabilir. En az 3 kişilik ekibinizle, en kısa sürede dışarı çıkmanız gerekiyor. Paranormal bir korku evi olan Deccal, oldukça korkutucu ve gerilim dolu anlar yaşatabilir. Beklemediğiniz anda beklemediğiniz kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Adres: Çayyolu Mahallesi, 492/1. Sk. No:18, 06810 Yenimahalle/Ankara
Telefon: 0535 018 98 98

2Apartment06 Korku Evi, İstanbul

Küp Korku Evi, İzmir

Seri katilin sıra dışı yaşantısına tanıklık ettiğiniz bu evde, ipuçlarını bulmanız gerekiyor. Korkmadan ve vazgeçmeden dışarıya çıkmayı başarırsanız, gerçek birer kahraman olabilirsiniz. Evden kaçış temalı eve, isteyenler için korku unsurları da eklenebiliyor.

Adres: Atatürk Cd. No:3, 34785 Sancaktepe/İstanbul
Telefon: 0539 206 34 37

1Küp Korku Evi, İzmir

Cube Fear House, mezarlık temalı bir korku evidir. Bu evde 9 kişilik ekibinle 24 kişinin mezarı bulunan mezarlıktan çıkmanız gerekiyor. Evde bulunan gizemleri çözerek, karanlıklar içerisinde cesetlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Adres: Kazımdirik, 169. Sk. No:16, 35040 Bornova/İzmir
Telefon: 0539 865 73 03
Konum için tıklayınız.

Türkiye’nin En İyi Korku Evleri listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz