Sizler için harika Türkiye’nin En Güzel 14 Plajı listesi hazırladık. Yaz tatili denilince akıllara hemen deniz, kum, güneş üçlüsü gelir. Tabii ki bu üçlü arasında da dikkat edilmesi gereken özellikler bulunuyor. Havası nasıl, denizi soğuk mu, kumsal mı yoksa çakıl mı gibi sorular hepimizin aklını kurcalıyor. Sizler için Türkiye’nin en güzel 15 plajını derledik.

Türkiye’nin En Güzel 14 Plajı

Kaputaş Plajı – Antalya/Kalkan

13Kaputaş Plajı – Antalya/Kalkan

Ovabükü Plajı - Muğla/Datça

Kaş ile Kalkan arasında kalan bu muhteşem plaj, turkuaz rengi deniziyle meşhur olmuştur. Kaputaş Plajı yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en güzel plajları arasında yer alıyor. Plajı minik çakış taşlarıyla süslenmiş ve denizi de buz gibi bir suya sahiptir. Kayaların altından gelen soğuk su denizi soğutuyor diyebiliriz. Kaputaş plajında mutlaka yüzmeli ve güneşlenmelisiniz.

Adres: Kalkan, 07580 Kemer/Kaş/Antalya
Konum için tıklayınız.

12Ovabükü Plajı – Muğla/Datça

Muğla Kelebekler Vadisi

Datça’nın en çok sevilen koylarından birisidir. Ayrıca The Guardian gazetesi tarafından da Türkiye’nin en güzel koyu seçilmiştir. Buna rağmen popüler olmayan bu koy, köy hayatını ve masmavi denizleri ayaklarınıza seriyor.

Konum için tıklayınız.

11Kelebekler Vadisi Plajı – Muğla/Fethiye

Tatil için Gidilebilecek Yerler

Devasa kayalarla çevrili olan Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz civarlarında bulunuyor. Buraya gelmek için tek bir yol bulunuyor, o da deniz yolu. Alana deniz yoluyla ulaştıktan sonra iple tırmanış yapabilirsiniz. Vadide kalmak için evler de bulunuyor. Günübirlik de uğrayabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nde denizin tadını çıkarıp, tekneyle geri dönebilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

10Ölüdeniz Plajı – Muğla/Fethiye

Sarımsaklı Plajı - Ayvalık

Güzelliği ile dilden dile dolaşan mükemmel bir plaj. Denizkulağı şeklinde olan kumsal, etrafı tamamen kapalı bir göle benzetilebilir. Özellikle de deniz suyu temizliği ile dikkat çekiyor çünkü su da sirkülasyon oldukça fazla bu yüzden su kendi kendini temizleyebiliyor. Ölüdeniz’in mavi bayraklı kumsalları ve denizi, durgun ve sıcak su sevenler için harika olacaktır.

Konum için tıklayınız.

9Sarımsaklı Plajı – Ayvalık

Bodrum Gezilecek Yerler

Ülkemizin serin sularından birisi de Ayvalık’ta yer alıyor. Sarımsaklı plajı, Ege sahillerinde bulunan en güzel plajlardan biridir. Deniz suyu soğuk olmasına rağmen oldukça temizdir. Berrak suyu ve incecik kumuyla gidilemeye değer plajlar arasında bulunuyor.

Konum için tıklayınız.

8Ortakent Plajı – Bodrum

Didim Gezilecek Yerler

Diğer adıyla Camel Beach olarak bilinir. Nedeni ise develerle gezi yapılmasıdır. Bol rüzgarlı ve yelken, kayak gibi sporlara elverişli bir plajdır. Üstelik mavi bayrağa da sahip.

Konum için tıklayınız.

7Altınkum Plajı – Didim

Çıralı Plajı - Antalya

Ege’nin en güzel plajlarından birisidir. Mavi bayraklı denizlere sahip kumsal, gece hayatı ile de oldukça hareketlidir.

Konum için tıklayınız.

6Çıralı Plajı – Antalya

Amos Koyu Plajı - Marmaris

Mavi ile yeşilin büyük buluşması bu plajda gerçekleşmiş diyebiliriz. Plaj, tarihi sit alanı ilan edildiği için el değmemiş bir güzelliğe sahiplik yapıyor. Caretta carettaların da en sevdiği kumsallardan birisidir.

Konum için tıklayınız.

5Amos Koyu Plajı – Marmaris

Gökova Plajı - Akbük Koyu

Ormanın içerisinde yer alan turkuaz rengi muhteşem denizlere sahiptir. Yalnızca doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda tarihi kalıntıları ile de öne çıkıyor. Roman döneminden kalma birçok kalıntıyı görebilirsiniz. Taşlı kumsalı ve sığ denizi ile de turistlerin ilgi odağıdır.

Konum için tıklayınız.

4Gökova Plajı – Akbük Koyu

İztuzu Plajı - Dalyan

Tropikal bir ada görünüme sahiptir. Deniz suyu o kadar berrak ve temizdir ki, daha önce bu kadar temiz bir deniz görmemiş olabilirsiniz.

3İztuzu Plajı – Dalyan

Patara - Antalya

Dalyan’dan teknelere geçiş sağlanıyor. Oldukça temiz bir kumsala ve berrak denizlere sahiptir.

Konum için tıklayınız.

2Patara – Antalya

Akvaryum Koyu - Bozcaada

Antik kentte güzel bir tatil ve deniz keyfi sürebilirsiniz. Kalkan’da bulunan antik kentin hemen yanına Patara Plajı bulunuyor.

Konum için tıklayınız.

1Akvaryum Koyu – Bozcaada

En meşhur koylardan birisidir. Denizi oldukça berrak ve durgundur. Bu koyda yüzerken deniz içerisinde bulunan balıkları görebilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

Türkiye İlleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz