Ana Sayfa Diğer Turistlerin Dolandırıcılardan Kurtulma Yöntemleri

Turistlerin Dolandırıcılardan Kurtulma Yöntemleri

-

Seyahat etmek hepimizin kafasında farklı algılar oluşturabilir. Farklı lokasyonlar farklı insanlar, farklı yöreler görmek hepimiz açısından iç açıcı olsa da tabi ki kötü yanları da mevcuttur. Turistlerin dolandırılığı yüzdelik dilim hesaba katıldığında az olsa da yine de kimsenin böyle bir şey yaşamasını istemeyiz. Öncelikle bir ülkeye seyahate gitmeden önce iyi araştırmanız gerekmektedir. Her ülke için mutlaka tehlike arz eden bölgeler vardır. Bu bölgeleri internet ortamında iyi araştırarak gözlemleyebilirsiniz. İşte bu dolandırıcıların bazı yöntemleri;

Otellere Ulaşım, Havaalanı Önü Taksicileri

Havaalanında indiniz, normal şekilde bir taksiye binerek rezervasyon yaptığınız otele gitmek istiyorsunuz. Fakat taksici size çeşitli yöntemler ile otelin yandığını, otelin kullanılmadığını veya farklı bir bahaneyle o otele gitmemeniz gerektiğini iletiyor. Tabiki size komisyon alacağı farklı bir oteli önerecek. Telefon ile oteli arayarak kullanılabilir durumda olduğunu farkettikten sonra otele gitmek istediğinizi iletebilirsiniz veya inip farklı bir taksiye binmeyi deneyebilirsiniz.

Otomatlar, ATM’ler, Karşılıksız Yardım!

Bu tezgahlardan bir diğeri ise, tren veya metro için bilet almaya kalktığınızda otomatlar size yabancı gözükebilir. Birkaç dakika içinde otomatı çözebileceğiniz halde yaşadığınız kafa karışıklığı bu dolandırıcıların ilgisini çekebilir. Size yardım için yanaştıklarında alacağınız bileti el çabukluğu ile daha ucuz bir bilet ile değiştirebilirler. ATM’lerde ise mutlaka banka önlerinde ATM’leri tercih edin, bir sorununuz olduğunda ise içerideki banka görevlisinden rica edin.

Turistlerin Dolandırıcılardan Kurtulma Yöntemleri 1

Yanınıza Yaklaşan İnsanlara Dikkat Edin!

Herhangi bir bahane ile üstünüzü temizlemek için olabilir, dikkatinizi dağıtmak için farklı hareketler sergilenebiliyor olabilir mutlaka önemli eşyalarınızı sıkı tutun. Size yaklaşan kişiler, farklı methotlar ile dikkatinizi dağıtarak önemli eşyalarınızı çalabilir siz farkında olmadan eşyalarınız ile birlikte uzaklaşabilirler.

Çakma Polisler

Polis olduğunu söyleyerek size yaklaşıp sizi sorgulamaya çalışan insanlar olabilir. Mutlaka kimlik kartını görmeyi isteyin, bindiğiniz arabanın sivil değil de normal bir polis arabası olduğundan emin olun. Sizi şehire uzak noktalara götürüp eşyalarınıza el koyabilirler. Polislere de mümkün olduğunca sert yapmamaya çalışın, netice de yabancı bir ülkede misafir olduğunuzu unutmayın.

Sahte Para Dolandırıcılığı

Sahte para dolandırıcılığı özellikle Asya’da Pekin, Shanghai gibi bölgelerde bulunur. Basit ve en temiz yol olarak bilinen sahte para dolandırıcılığına karşı çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone