Ana SayfaYaşamSözlükTrappist Bira Nedir?

Trappist Bira Nedir?

-

Trappist bira nedir en merak edilen konulardan bir tanesi oluyor. Cistercian tarikatına bağlı bir şekilde bulunan Katolik rahipler aracılığı ile manastırlarda üretimleri yapılan bira çeşidine denir. Bir biranın bu yapıda olabilmesi için manastı sınırlarında, rahipler aracılığı ile en ufak kar amacı olmadan üretilme şartı aranır. Fransa sınırlarında dünyanın birçok yerine göç edilmesinden dolayı rahipler, daha çok Belçika gibi iklimlerden ötürü üzüm üretimlerinin yaygın bir halde olduğu ülkelerde, yüksek alkol düzeylerinde olan ale bira üretimlerine başladılar.

Trappist Bira Üretimleri

Dünya üzerinde Belçika başta yer alacak şekilde Trappist Bira üretimlerine devam eden 10 farklı manastır yer alıyor. Chimay, Rochefort, Westmalle, D’Orval manastırlarında üretimleri yapılan bu trappist Belçika biralarından bazıları olarak dikkatleri çeker. En önemli özelliklerinin tarikata bağlı olan rahibeler aracılığı ile manastırlarda yapılmasıdır. Her ne kadar farklı alanlarda rahibe olmayan kişiler de yapmak isteseler bile bu kategori içerisinde yer almalarına mümkün bulunmuyor. Geçmişten bu güne kadar uzanmayı başarmış ve üzüm ile üretimleri yapılan biralar şu an birçok kesim tarafından tercih ediliyor. Yaygın olan ülkelerde yüksek oranlarda alkol bulunan bira tercih ediliyor. İçerisinde ortalama olarak yüzde 9 civarında alkol bulunması yüksek oranda fermante edilen bira seven kişiler tarafından daha çok sevilerek tüketilen bira çeşitlerinden bir tanesi olmasına da yardımcı oluyor.

Trappist Bira adlı konumuzu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Sözlük kategorimizde farklı içeriklere göz atabilirsiniz.
Gezi ve Mekan Rehberleri için Mekancu Instagram adresine göz atabilirsiniz.

Trappist Bira Nedir?
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,985TakipçilerTakip Et
315TakipçilerTakip Et
2,586TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x