Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaYaşamSözlükTrappist Bira Nedir?

Trappist Bira Nedir?

-

Trappist bira nedir en merak edilen konulardan bir tanesi oluyor. Cistercian tarikatına bağlı bir şekilde bulunan Katolik rahipler aracılığı ile manastırlarda üretimleri yapılan bira çeşidine denir. Bir biranın bu yapıda olabilmesi için manastı sınırlarında, rahipler aracılığı ile en ufak kar amacı olmadan üretilme şartı aranır. Fransa sınırlarında dünyanın birçok yerine göç edilmesinden dolayı rahipler, daha çok Belçika gibi iklimlerden ötürü üzüm üretimlerinin yaygın bir halde olduğu ülkelerde, yüksek alkol düzeylerinde olan ale bira üretimlerine başladılar.

Trappist Bira Üretimleri

Dünya üzerinde Belçika başta yer alacak şekilde Trappist Bira üretimlerine devam eden 10 farklı manastır yer alıyor. Chimay, Rochefort, Westmalle, D’Orval manastırlarında üretimleri yapılan bu trappist Belçika biralarından bazıları olarak dikkatleri çeker. En önemli özelliklerinin tarikata bağlı olan rahibeler aracılığı ile manastırlarda yapılmasıdır. Her ne kadar farklı alanlarda rahibe olmayan kişiler de yapmak isteseler bile bu kategori içerisinde yer almalarına mümkün bulunmuyor. Geçmişten bu güne kadar uzanmayı başarmış ve üzüm ile üretimleri yapılan biralar şu an birçok kesim tarafından tercih ediliyor. Yaygın olan ülkelerde yüksek oranlarda alkol bulunan bira tercih ediliyor. İçerisinde ortalama olarak yüzde 9 civarında alkol bulunması yüksek oranda fermante edilen bira seven kişiler tarafından daha çok sevilerek tüketilen bira çeşitlerinden bir tanesi olmasına da yardımcı oluyor.

Trappist Bira adlı konumuzu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Sözlük kategorimizde farklı içeriklere göz atabilirsiniz.
Gezi ve Mekan Rehberleri için Mekancu Instagram adresine göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol