Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaTürkiyeEskişehirTepebaşı Gezilecek Yerler

Tepebaşı Gezilecek Yerler

-

Tepebaşı Gezilecek Yerler, Eskişehir’in ilçelerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Porsuk Çayı’nın kuzeyinde kalan ilçe, özellikle üniversite gençlerinin bulunması nedeniyle Eskişehir’in diğer ilçelerine göre yüksek nüfusludur.

Çeşitli doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Tepebaşı, hafta sonu tatili için huzurlu bir yer arayanlar için oldukça idealdir. Peki Tepebaşı nerede ve Tepebaşı’na nasıl gidilir?

Tepebaşı Nerede?

Eskişehir’in ilçelerinden bir tanesi olan Tepebaşı, üniversite öğrencilerinin bulunmasından ötürü yüksek nüfusludur. 2008 yılında ilçe statüsüne ulaşan Tepebaşı, Eskişehir’i iki yakaya ayırmakta olan Porsuk Çayı’nın kuzeyinde bulunmakta olup küçük ve şirin yapısı ile insanların dikkatini çekmektedir.

Tepebaşı’na Ulaşım

Tepebaşı’na ulaşım nasıl gerçekleşir sorusu, özellikle Anadolu Üniversitesi ya da Eskişehir Teknik Üniversitesini kazanmış kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Tepebaşı’na gitmek ve burada konaklamak isteyen kişilerin karşısına farklı ulaşım seçenekleri çıkmaktadır.

Tepebaşı’na gitmek isteyen kişiler özel araçlarını kullanarak hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilçeye ulaşabilmektedir. Bunun yanı sıra otobüs ile Şehirlerarası Eskişehir Otobüs Terminali’ne giderek buradan tramvay ile ilçeye ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Öte yandan yüksek hızlı tren ile ilçeye hızlı ve sorunsuz bir şekilde gidilmesi de olanaklıdır.

Tepebaşı Konaklama

Tepebaşı’na gitmek ve burada bir süre konaklamak isteyen kişiler için oldukça fazla konaklama seçeneğin bulunmaktadır. Bilindiği üzere Eskişehir, öğrencilerin şehridir ve bu nedenle şehirde konaklama pek çok ile göre oldukça uygundur. Bu bağlamda Tepebaşı konaklama için pansiyon, yarı pansiyon, apart, konukevi vb. seçeneklerin bulunduğunu ifade etmek gerekmektedir. Porsuk Çayı’na bakan yapılar, diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır.

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Tepebaşı, gezilecek yerler bakımından zengin bir içeriğe sahiptir ve bu nedenle pek çok insan, hafta sonlarını değerlendirmek amacıyla Tepebaşı’na giderek gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak ister. Tepebaşı gezilecek yerler kapsamında genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen seçeneklerin karşımıza çıktığını ifade edebiliriz:

Japon Bahçesi

Japon Bahçesi, Tepebaşı’na gitmek isteyen kişilerin görmesi gereken alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Eskişehir Belediyesi Japon-Türk Kültürel Değişim Derneği tarafından 2010 yılında açılan bahçe, pek çok çiçek türü ve yeşilin her tonu ile insanların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Eskişehir Sazova Park

Sazova Parkı

Türkiye’nin en büyük parklarından bir tanesi olarak bilinen Sazova Parkı, doğal güzelliği ile insanların dikkatini çekmekte bu nedenle birçok insan Tepebaşı ziyaretlerinde Sazova Parkı’na gitmektedir. Parkın içerisinde ağaç evler, masal evi, şato, yapay bilim ve deney merkezi bulunmaktadır.

Kent Park

Kent Park, Tepebaşı sınırları içerisinde kalan bir diğer önemli alanlardan biridir. Tepebaşı gezilecek yerler kapsamında ön plana çıkan Kent Park, deniz olmayan bir şehir için yapılabilecek en iyi alanlardan biridir. Yapay denizin oluşturulduğu alanda su kaydırakları bulunmakta ve Eskişehir halkı burada deniz keyfi yaşamaktadır.

Eskişehir Havacılık Müzesi

Füze, sivil uçaklar, savaş uçakları vb. yapıların bulunduğu Eskişehir Havacılık Müzesi, Tepebaşı ziyaretlerinin ilgi çeken yapılarından bir tanesidir.

Eskişehir ETİ Sualtı Dünyası

Eskişehir Hayvanat Bahçesinin bir bölümü olan Eskişehir ETİ Sualtı Dünyası, yaklaşık olarak 2000 deniz canlısını bünyesinde barındırmaktadır.

Tepebaşı Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz teşekkür ederiz.

Tepebaşı Konum için tıklayınız
Eskişehir Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol