Home Diğer Teknestop Nedir? Teknestop Nasıl Yapılır?

Teknestop Nedir? Teknestop Nasıl Yapılır?

0

Arabayla çekilen otostopun tekne halidir diyebiliriz. Zaten otostoptan tek farkı işin içinde tekne olmasıdır. Teknestopu ilk defa duymuş olabilirsiniz. Çok yaygın olarak yapılmasa da gezginlerin favori gezi seçeneklerinden biridir. Yolculuğa çıkacak olan bir tekneye iş gücünüz karşılığında binebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz yere ulaşabilir ve kısaca teknestop yapabilirsiniz.

Ne Zaman Yapmalıyız?

Rahat ve güvenilir bir yolculuk yapmak istiyorsanız denizin en sakin olduğu dönemleri seçmelisiniz. Mevsimlere ve rüzgarın gücüne göre yolculuk yapacağınız tarihleri belirlemeniz gerekiyor. Hangi tarihler yelkenliye elverişli onu öğrenin. Nereden ulaşım sağlayabilirsiniz iyice araştırın.

Eğitim Gerekir Mi?

Teknestop yapmanız için herhangi bir eğitim almanız gerekmiyor. Ancak kendi güvenliğiniz açısından eğitim almalısınız. Karşılabileceğiniz herhangi bir durumda kendinizi nasıl koruyacağınızı, aksiliklerle nasıl başa çıkabileceğinizi yönetmelisiniz. Bu yüzden eğitim almalısınız ama eğitimli olmanız gerekiyor gibi herhangi bir zorunluluk bulunmuyor.

Ücretli Mi?

Ücret fiyatı tamamen bineceğiniz teknenin sahibine kalmış bir durumdur. Bazıları iş gücü karşılığında ücretsiz seyahat sağlarken, bazıları da yemek masraflarını isteyebilir. Bu tamamen teknecinin insafına kalmış bir şeydir diyebiliriz.

Teknestop Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Tecrübeniz varsa size para ödeyen tekneler bulabilirsiniz. Bu sayede hem seyahat etmiş hem de para kazanmış bir şekilde kazançlı çıkabilirsiniz.

Nereden Yapılır?

Online bir şekilde teknestop yapabileceğiniz gibi marinadan da yapabilirsiniz. Tekne arıyorsanız marinada ilan bırakabilir ve teknelerin ne zaman, hangi tarihlerde seyahate çıkacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Online teknestop ise marinaya gidip tekne aramaktan daha kolay olabilir. Ücretli ve ücretsiz olan teknelere bakabilir, oturduğunuz yerden başvuru yapabilirsiniz. Ücretsiz yerine ücretli olanları tercih etmeilisiniz çünkü daha güvenilir ve daha kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Tekne Turları için tıklayınız.
Mekancu Instagram için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here