Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaDiğerTatil için Farklı Alternatifler

Tatil için Farklı Alternatifler

-

Tatil için farklı alternatifler her zaman gereklidir. Tatil, herkesin sevdiği bir olgudur. Çalışanlar, Öğrenciler, Ev Hanımları dört gözle bu anı beklerler. Türkiye’de genelde yaz ayları bir nevi tatil ayları olarak geçmektedir. Tatil insanların bir süreliğine mevcut yaptıkları işleri yapmayıp, kendilerine ve sevdiklerine zaman ayırmak için kullandığımız bir zaman dilimi dersek, genel geçer bir tanım yapmış oluruz herhalde. Biz bu makalemizde Türkiye’de rahat tatil nerelerde yapabiliriz konusunu irdeleyeceğiz.

Tatil için Farklı Alternatifler

Türkiye’de Tatil

Dünyada tatil yapılabilecek ilk 5 yer neresidir diye sorsak, mutlaka Türkiye bu 5 ülke sıralamasında yer alırdı. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizin Dağları, ovaları, coğrafi şartları, Kültürel zenginliği açısından çok cazip seçenekler sunmaktadır. Şimdi gelin hep beraber Türkiye’de bazı bölgelerin tatil rahatlığı konusunu anlatmaya çalışalım:

Ege ve Akdeniz Bölgesi

Türkiye’de deniz tatilinin seçenekleri arasında olmazsa olmaz iki bölgemizdir. Koy ve kıyıları ile tüm Dünya’da bilinen haklı üne sahiptirler. Bunun yanında son zamanlarda revaçta olan yamaç paraşütçülüğü Fethiye, Ölüdeniz üzerinde profesyonelce yapılmaktadır. Aynı zamanda bu iki bölge turizm açısından gerek otelcilik anlayışıyla, gerekse de altyapı çalışmalarında başarılı bir yere sahiptir.

Sadece yerli turist değil, yabancı turist içinde Türkiye’de en çok tatil yapılan rahat yerlerdendir. Yerli turist açısından karayollarında yapılan iyileştirmeler ile daha fazla tercih edilir olmuştur. Örneğin, İstanbul’da ikamet eden bir kişi için Çeşme’ye tatile gitmek isterse Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan Osmangazi köprüsünden geçerek 5 saat gibi kısa bir sürede Çeşme’de olabilecektir.

Tatil için Farklı Alternatifler

Karadeniz Bölgesi

Tatil için farklı alternatifler ararken Karadeniz’i de değerlendirmek gerek. Doğa turizminin en çok ve zevkle yapıldığı bölge kuşkusuz Karadeniz bölgesidir. Yemyeşil ormanları, sıcacık insanları, çağlayan şelaleleri ve ırmakları ile adeta kendinizi cennette hissedersiniz. Ormanda doğa yürüyüşleri tatil yapanların bol oksijenle dinlenmesini sağlar. Gürültüden uzak, sakin ve huzurlu vakit geçirebilmek için mutlaka Karadeniz’i deneyimlemelisiniz.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Kültür turizminin Türkiye şubesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dur. Asırlar öncesi yaşanmışlıkların olduğu tarihi evler, caddeler, dar sokaklar ve doğunun misafirperver insanları size gerçekten rahat bir tatil sunar. Bunun yanında bu bölgenin yemekleri de hayli ünlüdür. Özellikle Gaziantep bu konuda oldukça başarılıdır.

Sonuç

Sonuç İtibariyle Türkiye’nin gerçek anlamda her yeri cennettir. Her bölgesinde rahatça tatilinizi yapabilirsiniz. Dolayısıyla Tatil için farklı alternatifler aramak sizler için hiç zor olmayacak.

Şehirler kategorimize göz atabilirsiniz.
Mekancu Instagram adresi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol