Home Rehber Türkiye Taşova Gezilecek Yerler

Taşova Gezilecek Yerler

0
754
Taşova Gezilecek Yerler

Amasya ilinin en bilindik ilçelerinden birisi de Taşova Gezilecek Yerler‘dir. Şehrin en güzel destinasyonlarından biri olduğunu söylemek mümkündür. Şehir merkezine de 55 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Buranın en büyük özelliği sahip olduğu doğal güzellikleridir. Yeşilırmak ilçenin tam ortasında geçerek bölgeye olağanüstü bir tabiat havası katmaktadır.

Taşova Gezilecek Yerler

Alpaslan Müzesi

Taşova Gezilecek Yerler’in ilk adımında Alpaslan Müzesi var. Alpaslan Beldesinde bulunan müze 1994 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Müzenin binası ise Osmanlı döneminden kalma bir hamamdır. Müze içerisinde Osmanlı mimarisinin ne kadar özenli ve ince işçiliğe sahip olduğunu görebilirsiniz. Selçuklu, Osmanlı ve antik döneme ait eserler müzede sergileniyor.

Adres: 05800 Alpaslan/Taşova/Amasya
Konum için tıklayınız.

Borabay Gölü

Krater gölüdür. İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunur. Doğal güzelliklerle sarmalanmış ilçenin en güzel bölgelerinden biridir. Borabay Gölü, şehrin ve ilçenin en önemli turizm merkezi olarak karşımıza çıkıyor. Doğa ananın kollarına kendinizi bırakırken, oldukça huzurlu ve tabi ki sosyal mesafeli bir tatil yapabilirsiniz.

Adres: Yakakent, 05802 Boraboy/Taşova/Amasya
Konum için tıklayınız.

Baraklı Kalesi

İlçe merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunan Baraklı Kalesi, Roma dönemine aittir. Tarihi dokusu ile gözleri üzerine çekiyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak noktası olan kale, yapıldığı dönemde kervan yolunu gözetleme amacıyla yapılmıştır. Amasya gezilecek yerler listenizin yeni rotası olarak ekleyebilirsiniz.

Adres: Yukarıbaraklı Köyü, Taşova, Amasya

Baraklı Şelalesi

Taşova Gezilecek Yerler’in son adımında ise Baraklı Şelalesi var. Baraklı köyünün sahip olduğu doğal güzelliklerden biri de Baraklı Şelalesidir. Tepeden şırıl şırıl dökülen suyun sesini dinlerken, görüntüsüne âşık olabilirsiniz. Çevresi ise mesire alanıdır. Burada piknik yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Taşova, Amasya
Konum için tıklayınız.

Amasya Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here