Home Rehber Türkiye Taşlıçay Gezilecek Yerler

Taşlıçay Gezilecek Yerler

0
693
Taşlıçay Gezilecek Yerler

Ağrı’nın en güzel ilçelerinden birisi de Taşlıçay Gezilecek Yerler‘dir. Oldukça kolay bir şekilde şahsi aracınızla ya da toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. İl merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan Taşlıçay hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri ile kendini ön plana çıkıyor.  Siz de Ağrı gezilecek yerler listenize Taşlıçay’ı ekleyebilirsiniz.

Taşlıçay Gezilecek Yerler

Üç Kilise

Taşteker köyünde bulunan Üç Kilise ilçeye 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Önemli bir dini merkez olan kilisenin isminin dini kaynaklarda da geçtiği söyleniyor. Günümüze kadar yalnızca kalıntıları kalan kilise maalesef tahrip edilmiştir. Taşları sökülerek cami yapımında kullanılmıştır. Ağrı gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz Üç Kilise’de Hz. Nuh’un da mezarının olduğuna inanılıyor. Tabi ki bunun herhangi bir kesinliği bulunmuyor.

Adres: Taşteker Köyü, Taşlıçay, Ağrı
Konum için tıklayınız.

Balık Gölü

Taşlıçay ile Doğubeyazıt ilçeleri arasında kalan Balık Göl, gezinizin en güzel rotalarından birisi olabilir. Türkiye’nin sahip olduğu en yüksek göllerden de biridir. İçme suyu olarak da kullanılan gölün çevresinde tarım alanları bulunuyor. Dağların ardından muhteşem bir görüntü sunuyor. Kırmızı benekli alabalıklara da ev sahipliği yapan Balık Gölü’nün çevresinde şahin, keklik, tavşan, yaban ördeği ve martı gibi hayvanlar da bulunuyor.

Adres: Taşlıçay, Ağrı
Konum için tıklayınız.

Ağrı Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here