Home Çocuk Taşdelen Mesire Alanı Gezi Rehberi

Taşdelen Mesire Alanı Gezi Rehberi

0
1415
Taşdelen Mesire Alanı Gezi Rehberi

Taşdelen mesire alanı şehrin yoğun yaşamından ve stresinden kurtulmak isteyenlere nefes alma fırsatı sunuyor. Alanın içerisinde çam, meşe, göknar ve kayın ağaçları bulunuyor. 800 dönüme yakın bir alanda bulunan mesire alanında piknik yapılacak olan çok sayıda nokta bulunuyor. Genelde hafta sonu biraz eğlenmek isteyenler ve rahatlamak isteyenler bu alanı tercih ediyorlar.

Ağaçların ortasında yapılmış olan oturma alanları, mescit, alışveriş noktaları ve yağmurlu havalar için kapalı noktalar bulunuyor. Bu sayede her gün ve her an bu ortamda doğa il iç içe zaman geçirmek mümkün oluyor. Yürüyüş yapabilir, sohbet edebilir ve mangal yaparak karnınızı doyurabilirsiniz.

Taşdelen Mesire Alanına Nasıl Gidilir?

Taşdelen Mesire Alanı şehirden uzaklaşmak isteyenler için insanların alternatif olarak tercih edebilecekleri bir noktadır. Çekmeköy sınırları içerisinde yer alan nokta ana yollara çok yakın olmasından dolayı rahatça bir ulaşım imkanı sunuyor. Alemdağ Ormanı’nın ve Maçka Parkı’nın arasında yer alan noktaya Şile Otoyolu ve bağlantı yollarını kullanarak ulaşmak mümkündür.

Mesire alanı şehrin önemli noktalarından Üsküdar’a 21 kilometre, Kadıköy’e 21 kilometre, Eminönü’ne 37 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İki köprüyü ve Avrasya tünelini kullanarak buraya 30 ile 50 dakika arasında bir seyahatle ulaşmak mümkündür. Bu piknik alanına ister kendi aracınızı kullanarak isterseniz o bölgeye giden toplu taşıma araçlarını tercih ederek kolayca ulaşım sağlamak mümkündür.

Taşdelen Mesire Alanı Gezi Rehberi

Taşdelen Mesire Alanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan mesire alanına yaya olarak giriş yapmak isteyenler 5 TL, aracıyla giriş yapmak isteyenler 15 TL ücret ödemesi gerekiyor. Dışarıdan yiyecek ve içecek getirmenin yasak olduğu bu alanda ihtiyaçlarınızı karşılayacak noktalar mevcuttur.

Piknik, kamp alanları, etkinlikler, paintball ve kır düğünü gibi aktiviteler yapılabilmektedir. Özellikle yaz aylarında şehirden uzaklaşmak isteyenler için alternatif bir eğlence noktası olarak öne çıkmaktadır. Şehre çok yakın olması ve farklı ulaşım rotalarını takip ederek ulaşılması da buraya cazibe merkezi haline getiriyor. İstanbul’un boğucu havasından hafta sonu dahi kurtulmak isteyenler için alternatif bir eğlence noktası olarak dikkat çekiyor.

Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here